BATTLE OF THE SOMME

ROLL OF HONOUR

Home

Cemeteries

WARLOY-BAILLON COMMUNAL

CEMETERY EXTENSION

This cemetery contains 1 340 Commonwealth burials of the First World War of whom 1 044 identified casualties of the Battle of the Somme (23rd June-30th November 1916).

A

A.T. ABASSIE

6th Australian Infantry

J.A. ABRAHAMSON

188th Machine Gun Coy

J.F. ACKERMAN

1/4th Royal Berkshire

A.J. ADAMS

Australian Army Medical Corps

H.J. ADAMS

1/5th Royal Sussex

J. AITKEN

13th Royal Scots

W. ALBINSON

10th Cheshire

E. ALDERMAN

Special Brigade, Royal Engineers

C.H. ALLARD

13th Australian Infantry

H. ALLEN

5th Canadian Infantry

J.H. ANDERSON

11th Australian Infantry

W.A. ANDERTON

Middlesex Rgt. & 11th Sh. Foresters

H. ANDISON

2nd Royal Marine L.I.

W. ANDREW

17th Highland Light Infantry

G. ANDREWS

21st Canadian Infantry

W. ANDREWS

1/1st Hertfordshire

A.C. ANNESLEY, DSO

8th Royal Fusiliers

E.R. ANSELL

2nd Australian Infantry

S. ARMSTRONG

8th Border

H.S. ARTER

19th Australian Infantry

T. ASHBY

2nd East Lancashire

J. ASHMORE

2/7th Worcestershire

S. ASHMORE

10th Cheshire

A. ASHTON

11th Border

D. ATKINS

1/1st Bucks Bn., O.B.L.I.

F. ATKINS

1/4th Royal Berkshire

H. ATTELWELL

10th Royal Warwickshire

E. AULT

9th North Staffordshire

H.J. AUSTIN

5th Australian M.G. Company

P. AVERY

13th Australian Fusiliers

R.W. AYRES

1/8th London

B

G.R. BACON

Canadian Army Medical Corps

G. BAILEY

7th South Lancashire

W.E. BAILEY

5th South Wales Borderers

C.R. BALLARD

46th Australian Infantry

T. BALMFORTH

1/4th Duke of Wellington's

J. BANKS

1/5th Duke of Wellington's

J.W. BANKS

Royal Flying Corps

E.A. BANWELL

Canadian Field Artillery

P. BARK

78th Canadian Infantry

A. BARKER

2nd West Yorkshire

C. BARKER

1/6th Duke of Wellington's

C.H. BARKER

8th Border

G.W. BARKER

1/5th K.O.Y.L.I.

H.R. BARKWORTH

25th Northumberland Fusiliers

A. BARNES

12th Durham Light Infantry

W. BARNES

19th Canadian Infantry

F. BARNETT

7th South Staffordshire

J. BARNSLEY

1/8th Royal Warwickshire

J. BARRASS

6th East Yorkshire

S.V. BARRATT

15th Australian Infantry

H. BARRETT

8th East Lancashire

S. BARTLE, MM

4th Australian Infantry

F.G. BARTON

5th Canadian Mounted Rifles

S.B. BASHAM

7th Norfolk

W.H. BASS

1st Australian Pioneers

C. BASTIDE

1/8th West Yorkshire

W.H. BATEMAN

45th Australian Infantry

D. BAXTER

8th Border

E. BAXTER

1/6th West Yorkshire

W.N. BAYLISS

1st Australian Infantry

J.F. BEACH

Canadian Engineers

W. BEACHAM

Machine Gun Corps (Inf)

W.P.B. BEAIRSTO

Canadian Field Artillery

A.R. BEATTIE

27th Australian Infantry

T.F. BECK

49th Australian Infantry

J.E. BEDALE

46th Canadian Infantry

A. BEESON

1st Australian Pioneers

W. BEGG

1st Black Watch

W. BELL

11th Border

J. BELLETT

21st Australian Infantry

T.H. BELPITT

12th Australian Infantry

C. BELSHAM

10th Cheshire

C. BENNETT

3rd Canadian Infantry

W. BENNETT

1/4th K.O.Y.L.I.

L.E. BENNING

1st Australian Infantry

J.W. BENNINGTON

9th West Yorkshire

F.H. BENPORATH

48th Australian Infantry

J. BERRILL

11th Royal Warwickshire

A. BETTS

Machine Gun Corps (Motors)

H.S. BEYER

1st Australian Pioneers

T. BIGGS

Army Service Corps

J. BIRCH

9th Loyal North Lancashire

J. BIRTLES

8th Royal Fusiliers

C.H. BLACK

18th Australian Infantry

J.A. BLACK

2nd Canadian Mounted Rifles

S. BLACKMORE

11th Royal Berkshire

F.A. BLACKWELL

1/6th Gloucestershire

A.P. BLAIR

9th Australian Infantry

J. BLAIR

47th Canadian Infantry

A.C. BLAKE

15th Australian Infantry

W.A. BLAKENEY

10th Hussars

A. BLANEY

21st Northumberland Fusiliers

G.T. BLATCHFORD

9th Australian Infantry

A.J.M. BLEAKLEY

12th Australian Infantry

L. BOISVERT

38th Canadian Infantry

B. BOND

11th Sherwood Foresters

G.V. BONNER

78th Canadian Infantry

A. BOOKER

72nd Canadian Infantry

H.J.W. BOSMA

10th Australian Infantry

J.E. BOSTON

6th Lincolnshire

J. BOULTON

11th Cheshire

E. BOURGARD

87th Canadian Infantry

J. BOWEN

2nd K.R.R.C.

F. BOWERS

2nd Manchester

B.F. BOWLER

11th Australian Infantry

R.M. BOYD

23rd Australian Infantry

J. BOYLE

Drake Battalion

W.G. BOYS

25th Australian Infantry

G. BRADLEY

24th Australian Infantry

S. BRADLEY

1/5th West Yorkshire

J.M. BRAGG

8th Border

D. BRANNAN

12th Highland Light Infantry

S. BRATT

10th Cheshire

J.W.G. BRAY

6th The Buffs

J. BREEZE

1st Royal Dragoons

M.J. BREEZE

8th Yorkshire

L. BRIZZOLARA

2nd Australian Infantry

G.E. BROCK

8th East Surrey

W. BROOK

7th Royal West Kent

R. BROOKES

11th Royal Sussex

G. BROOKS

7th East Lancashire

G.H. BROOKS

6th The Queen's

D.V. BROWN

27th Australian Infantry

E. BROWN

1/1st Bucks Bn, O.B.L.I.

E. BROWN

21st Australian Infantry

F. BROWN

13th Cheshire

H. BROWN

9th North Staffordshire

W.T. BROWN

4th Australian Pioneers

G. BROWNLEE

Royal Army Medical Corps

J. BROWNLEY

12th Durham Light Infantry

L. BRUBACHER

Canadian Engineers

J.A. BRUCE

16th Northumberland Fusiliers

G. BUCHANAN

1/1st Bucks Bn, O.B.L.I.

H. BUCHOLZ

47th Australian Infantry

G. BUDGEN

9th Australian Infantry

W.P.J. BULLOCK

3rd Canadian Infantry

F.W. BUNTON

9th West Yorkshire

S. BURGESS

19th Lancashire Fusiliers

R. BURKE

20th Australian Infantry

G.A. BURNEY

Royal Flying Corps

B. BURNLEY

1/4th K.O.Y.L.I.

E.E. BURNS

4th Canadian Mounted Rifles

M. BURNS

11th Northumberland Fusiliers

W.T. BURROW

2nd K.R.R.C.

F.H. BURRY

1/7th Worcestershire

W. BURTON

11th Cheshire

W. BURTON

78th Canadian Infantry

T. BURY

10th Cameronians

A. BUSBY

1/5th Royal Warwickshire

A.S. BUTCHER

1/8th Worcestershire

F. BUTCHER

1st Wiltshire

G.A. BUTTERICK

10th Australian Infantry

H. BUTTERWORTH

1st Loyal North Lancashire

C

T. CADDEN

R. Scots & 7th/8th K.O.S.B.

H. CAHILL

17th Australian Infantry

A. CALLAWAY

1/6th Gloucestershire

E. CAMBRAY

6th Royal Berkshire

J.H. CAMMACK

9th Australian Infantry

J. CAMPBELL

1/7th Argyll and Sutherland Highl.

W. CAMPBELL

1st Cameron Highlanders

W.H. CAMPBELL

21st Australian Infantry

R.W. CARDWELL

7th Australian Infantry

F. CAREW

45th Australian Infantry

W.A. CARLYLE

4th Canadian Mounted Rifles

S. CARR

2nd K.R.R.C.

T. CARR

20th Northumberland Fusiliers

J.B. CARROLL

7th Australian Infantry

A.N. CARSTAIRS

1st Black Watch

J. CARTER

19th Lancashire Fusiliers

L. CARTER

6th Bedfordshire

E. CATCHLOVE

1/4th Gloucestershire

R. CAVILL

20th Canadian Infantry

A. CHALLINOR

11th Cheshire

H. CHAMBERS

106th Field Coy, Royal Engineers

B.J. CHANDLEY

13th Rifle Brigade

S. CHAPMAN

54th Canadian Infantry

H. CHARLAND

22e d'infanterie canadienne

T. CHARTERS

54th Canadian Infantry

W.J. CHRYSTALL

15th Highland Light Infantry

A. CHURCHARD

28th Australian Infantry

C.F. CLARK

13th Royal Fusiliers

E.J. CLARK

21st Australian Infantry

D. CLARKE

Royal Flying Corps

E. CLARKE

13th Cheshire

H.S. CLARKE

8th Border

J.M. CLARKE

17th Australian Infantry

H. CLEEVELY

9th Welsh

J.M. CLEWS

7th Australian Infantry

D. CLOSE

1st Black Watch

E.G. COATES

10th Australian Infantry

C.N. COE

14th Australian Infantry

S.M. COE

8th Northumberland Fusiliers

J. COLBECK

9th Yorkshire

E. COLE

8th Yorkshire

E.M. COLE

19th Australian Infantry

G.W. COLE

Royal Garrison Artillery

B.H. COLEFAX

19th Australian Infantry

F.G. COLEMAN

14th Australian Infantry

H. COLES

8th Gloucestershire

G. COLLEY

6th Yorkshire

T.J. COLLINS

7th Royal West Kent

F.M. CONNELL

25th Australian Infantry

A.d.V. CONNERS, MC

10th Canadian Infantry

A. CONNOLLY

Canadian Field Artillery

J. CONNOR

112th Machine Gun Company

F.E. COOK

22nd Australian Infantry

G.E. COOK

2nd Australian Infantry

W. COOK

8th Loyal North Lancashire

C. COOPE

York and Lancs. & 10th Nth. Fusiliers

A.D. COOPER

1/4th Royal Berkshire

E.C. COOPER

Royal Field Artillery

H. COOPER

1/4th Royal Berkshire

H.L. COOPER

3rd Australian Infantry

J. COOPER

16th Royal Scots

R. CORLESS

Canadian Field Artillery

F. CORNICK

18th Australian Infantry

H.J. COTTERILL

5th Australian Infantry

H. COULTER

2nd Australian Infantry

F.W.H. COX

8th Royal Berkshire

H.W. COX

47th Australian Infantry

S. COYLE

1/7th West Yorkshire

W.H. CRABTREE

8th York and Lancaster

R. CRAIG

7th/8th K.O.S.B.

S. CRAIG

10th Royal Inniskilling Fusiliers

W. CRAIG

49th Australian Infantry

J.H. CRANE

3rd Worcestershire

J. CRAWFORD

15th Highland Light Infantry

R.A. CREAN

7th South Lancashire

F. CRENNELL

15th Lancashire Fusiliers

G.H. CRISTOPHER

Royal Field Artillery

T. CROOK

16th Lancashire Fusiliers

T.E. CROSS

5th Canadian Mounted Rifles

W.McW. CUDDY

1st Canadian Infantry

P. CULLEN

2nd Royal Inniskilling Fusiliers

J.R. CURREL

1/5th West Yorkshire

W.J. CURTIN

14th Canadian Infantry

O. CUTLER

1/1st Bucks Bn, O.B.L.I.

D

H. DALE

17th Northumberland Fusiliers

N.C. DALTON

15th Australian Infantry

E.P. DAPP

1/3rd London

J.E. DARRAGH

31st Canadian Infantry

A. DAUNAIX

1st Canadian Mounted Rifles

F. DAVIDSON

16th Royal Scots

H. DAVIDSON

2nd Canadian Infantry

A. DAVIES

28th Australian Infantry

G.F. DAVIES

27th Australian Infantry

W. DAVIES

26th Australian Infantry

A.H. DAWSON

25th Northumberland Fusiliers

J.M. DAY

Army Service Corps

W.H. DEACON

1/8th Royal Warwickshire

A. DEAKIN

1/4th York and Lancaster

E. DEAN

6th Field Coy, Royal Engineers

F. DENT

8th South Lancashire

J. DENYER

13th Royal Sussex

A. DESLAURIERS

22e d'infanterie canadienne

W.J. DEVENPORT

10th Cheshire

J. DIAMOND

11th Border

J. DIAMOND

13th Australian Infantry

J. DICKSON

14th Royal Irish Rifles

L.E. DILLON

1/6th Gloucestershire

R. DINGWALL

5th/6th Royal Scots

W. DIXON

8th Border

J. DOAK

2nd Royal Inniskilling Fusiliers

A. DOBBIE

Royal Army Medical Corps

H.S. DOBBIE, MC

14th Australian Infantry

T.H. DOBIE

1st Wiltshire

M. DOHERTY

4th Australian Pioneers

W. DOLAN

2nd Manchester

W. DONOLDSON

1st Black Watch

T. DONOVAN

2nd Welsh

A.J. DORLING

27th Australian Infantry

A.F. DORMAN

28th Canadian Infantry

L.M. DOVEY

130th Field Coy, Royal Engineers

T.W. DOWELL

51st Australian Infantry

E.C.H. DOWNIE

8th Royal Fusiliers

V.G. DRIDAN

50th Australian Infantry

J. DRURY

Canadian Engineers

R.C. DUDLEY

13th Cheshire

J. DUFFIELD

7th South Staffordshire

J. DUNCAN

2nd Canadian Mounted Rifles

W.T. DUNCAN

13th Durham Light Infantry

A. DUNKLEY

Royal Marine Medical Unit

B. DUNKLEY

8th East Surrey

C. DUTTON

10th Cheshire

E. DYE

2nd Lincolnshire

F.W. DYER

5th Australian Infantry

E

H.J. EAGLESFIELD

87th Canadian Infantry

W. EAKIN, MM

16th Sherwood Foresters

J.C. EARLS

50th Australian Infantry

N. EASTON

6th Cameron Highlanders

J. EASTWOOD

15th Royal Scots

H. EDGE

Royal Garrison Artillery

W. EDWARDS

10th Cheshire

I. EGGERTSSON

10th Canadian Infantry

S.D. EGGLESTON

1st Dorsetshire

T.F. EKINS

11th Australian Infantry

K. ELPHICK

2nd Royal Irish Rifles

R. ELSMORE

1/8th Royal Warwickshire

W. ELWIS

11th Sherwood Foresters

R. ERICKSON

13th Australian Infantry

E. ERWIN

23rd Australian Infantry

B. ESSERY

1/4th Gloucestershire

G.T. EVERETT

Royal Field Artillery

F

R. FARMER

1/8th Worcestershire

S. FARNWORTH

1st Loyal North Lancashire

A. FAY

4th Australian Infantry

L.M. FENNELL

16th Canadian Infantry

F.W. FIELDWICK

15th Canadian Infantry

E.H. FIENNES-CLINTON

51st Australian Infantry

L. FIRTH

1/5th Duke of Wellington's

J.P. FITZGERALD

6th Australian Infantry

L.T.M. FITZGERALD

9th Australian Infantry

J. FITZPATRICK

60th Canadian Infantry

M.J. FITZPATRICK

52nd Australian Infantry

T.G. FLEET

8th Loyal North Lancashire

S. FLEMING

5th/6th Cameronians

T. FLEMING

9th York and Lancaster

J.B. FORD

1/5th York and Lancaster

J. FOSTER

8th Royal Fusiliers

F.R. FOWLS

2nd South Lancashire

J. FRAIN

11th Lancashire Fusiliers

H. FRANCIS

8th East Surrey

G.B. FRASER

26th Australian Infantry

J. FRASER

7th Cameron Highlanders

W.R. FRAZIER

9th Canadian M.G. Company

R.G. FRENCH

1st Sherwood Foresters

F.H. FRITH

31st Canadian Infantry

A.F. FRY

13th Australian Infantry

R.L. FRY

17th Australian Infantry

G

W.H. GAFFNEY

2nd Canadian Mounted Rifles

J. GALLAGHER

2nd Royal Inniskilling Fusiliers

M.T. GALVIN

4th Australian Infantry

F. GARBUTT

9th West Yorkshire

T. GARDENER

1/7th Royal Warwickshire

H. GARNETT

1/5th Gloucestershire

J. GARRITTY

2nd Lincolnshire

J.O. GATES

12th Australian Infantry

J. GAYDEN

Royal Garrison Artillery

I.F. GERMAN

11th Field Coy, Royal Engineers

C.H. GIBBS

23rd Australian Infantry

J.W. GIBSON

8th Duke of Wellington's

W.G. GIDDINGS

6th Dorsetshire

R. GIFFORD

13th Rifle Brigade

V.R. GIFFORD

Canadian Engineers

E. GILL

1/1st Hertfordshire

C. GILLETT

8th Loyal North Lancashire

H. GLAZEBROOK

45th Australian Infantry

B. GODBY

5th Australian Infantry

W.G. GOLDRING

9th Gordon Highlanders

E. GOODIER

11th East Lancashire

A. GORDON

4th/5th Black Watch

J. GORMLEY, MM

12th Durham Light Infantry

N. GOTT

Royal Army Medical Corps

P.J. GOUDAL

14th Canadian Infantry

G. GOURLAY

47th Australian Infantry

R.J. GRABHAM

1/5th Royal Sussex

T. GRADY

7th East Lancashire

A. GRAHAM

Royal Army Medical Corps

L. GRAHAM

18th Australian Infantry

E. GRANTHAM

1/5th Royal Sussex

H. GREATWICH

1/8th West Yorkshire

A. GREAVES

19th Australian Infantry

G. GREEN

2nd Lincolnshire

G.P. GREEN

13th Cheshire

H. GREEN

10th Australian Infantry

H.E.W. GREEN

1st Life Guards

A.G. GREGORY

128th Field Coy, Royal Engineers

J. GREGORY

11th Cheshire

A. GRIFFIN

6th Lincolnshire

C.M. GRIFFIN

Australian Field Artillery

G.A.P. GROVES

48th Australian Infantry

B. GUNN

7th Canadian Infantry

E. GURDON

49th Australian Infantry

H

E. HAGAN

25th Northumberland Fusiliers

W. HAIGH

78th Canadian Infantry

G.A. HAINES

11th Border

J.W. HALCROW

Royal Flying Corps

H. HALL

1/4th O.B.L.I.

J. HALL

18th Northumberland Fusiliers

W. HALLAM

2nd Lincolnshire

A.L. HALLIWELL

24th Manchester

T. HALLIWELL

6th Border

J. HAMILTON

67th Field Coy, Royal Engineers

J.M. HAMILTON

18th Australian Infantry

M.M. HAMPSON

Australian Field Artillery

T. HAMPSON

10th Cheshire

S.V. HAMPTON

1st Australian Infantry

G.H. HANCOX

1/6th Royal Warwickshire

J. HANEY

1/5th West Yorkshire

W.P. HANLEY

13th Canadian Infantry

J.C. HANN

7th East Surrey

P. HANNAY

Australian Field Artillery

W.P. HANNIGAN

49th Canadian Infantry

C. HANSEN

8th Border

J.F. HARDMAN

15th Highland Light Infantry

J.B. HARMON

1st Australian Infantry

J. HARNEY

49th Australian Infantry

J.A. HARPER

16th Northumberland Fusiliers

J.B. HARRIGAN

Canadian Field Artillery

A.G. HARRIS

1/5th Gloucestershire

E. HARRISON

1/5th York and Lancaster

G. HARRISON

5th Australian Infantry

J. HARRISON

21st Manchester

T. HARRISON

7th Canadian Infantry

H. HARROP

9th Sherwood Foresters

B. HARROWSMITH

6th Yorkshire

W.S. HARTLEY

8th Border

F.L. HATHWAY

2nd Royal Munster Fusiliers

C.H. HAWKESFORD

3rd Worcestershire

E. HAWKINS

2nd Devonshire

C. HAWTHORNE

2nd South Lancashire

A. HAY

4th Canadian Pioneers

J.G. HAY

47th Canadian Infantry

E.W. HAYES

47th Australian Infantry

J.D. HAYES

47th Australian Infantry

A. HAYWARD

4th Canadian Pioneers

G.W. HAYWARD

10th Gloucestershire

J. HEAD

Australian Field Artillery

J. HEAD

48th Australian Infantry

J.H. HEALD

7th Loyal North Lancashire

B.W. HEATH

8th Duke of Wellington's

J.E.B. HEDDLE

16th Northumberland Fusiliers

W. HELLAM

27th Canadian Infantry

F. HELLER

4th Australian Infantry

G.M. HENDERSON

14th Northumberland Fusiliers

J. HENDERSON

15th Australian Infantry

C.A. HEPPINGSTONE

6th Australian Trench Mortar Battery

J.R. HEPPLE

16th Northumberland Fusiliers

R.S. HEWETT

10th Australian Infantry

C. HEWSON

10th Royal Dublin Fusiliers

W. HEWSON

12th Y.and. Lancs & 1/5th W. Yorks.

M.L. HIGGINS

10th Australian Infantry

C.R. HILL

42nd Canadian Infantry

E. HILL

7th Bedfordshire

P. HILL

1/4th K.O.Y.L.I.

W.H. HILTON

Canadian Postal Corps

E.W. HINDS

2nd Manchester

T.E. HOBAN

13th Cheshire

F.P. HODES

14th Royal Warwickshire

G.H. HODGES

10th Australian Infantry

J. HOGG

16th Royal Scots

W. HOGGARTH

8th Border

J. HOLFORD

2nd K.O.Y.L.I.

C.S. HOLLAND

14th Australian Infantry

L.F. HOLLYWOOD

10th Australian Infantry

R.J. HOLMES

6th/7th Royal Scots Fusiliers

S.J. HOLMES

8th Norfolk

H.E. HOMDEN

Royal Garrison Artillery

T. HORAN

Drake Battalion

W. HORNE

1st Royal Dragoons

A.M. HORNER

4th Canadian Mounted Rifles

J.J. HORNER

3rd Australian Infantry

F. HORTON

19th Lancashire Fusiliers

J.F. HORTON

3rd Worcestershire

W.J. HOST, MM

2nd Australian Infantry

J. HOUGHTON

19th Lancashire Fusiliers

A. HOWARTH

Royal Field Artillery

G. HOWARTH

2nd East Lancashire

E. HOWLES

10th Worcestershire

H.T. HOYLE

10th Hussars

A. HUDSON

Drake Battalion

L. HUFFAM

48th Australian Infantry

A. HUGHES, MM

6th The Buffs

G.E. HUGHES

7th Royal Lancaster

W.H. HUGHES

5th Canadian Mounted Rifles

F. HULLEY

75th Canadian Infantry

F. HULLY

8th Border

A.W. HUNT

V36 Trench Mortar Battery

H. HUNT

2nd Canadian Infantry

S. HUNT

27th Northumberland Fusiliers

R.J. HUNTER

24th Australian Infantry

T. HUNTER

9th Lancashire Fusiliers

W. HUNTER

10th Cheshire

A.B. HURST

5th Australian M.G. Company

I

C. IMBER

Australian Field Artillery

G.L. INGHAM

19th Lancashire Fusiliers

E.C. INGOUVILLE-WILLIAMS, DSO

C.O. 34th Division

M.G. INGRAM

1stCanadian Mounted Rifles

R.G. IRONS

Australian Engineers

J

C. JACKSON

Royal Field Artillery

C.B. JACKSON

1/4th Gloucestershire

E. JACKSON

1/1st Hertfordshire

S. JACOBSEN

25th Canadian Infantry

G.J. JAGO

15th Australian Infantry

R.A. JAMIESON

3rd Australian Infantry

J. JARDINE

8th Border

F.G. JARVIS, MM

2nd Rifle Brigade

I. JARVIS

15th Lancashire Fusiliers

B.A. JEMESEN

9th Australian Infantry

C. JENNINGS

25th Machine Gun Company

O. JENNINGS

4th Australian Infantry

C.A. JEWELL

16th Australian Infantry

E.J. JOHNSON

Australian Heavy Artillery

H. JOHNSON

75th Machine Gun Company

W.J. JOHNSTON

2nd Royal Inniskilling Fusiliers

T. JOHNSTONE

3rd Australian M.G. Company

A.J. JOLLEY

1st Dorsetshire

B. JONES

10th Cheshire

G.K. JONES

Australian Field Artillery

H. JONES

8th South Lancashire

J. JONES

7th South Lancashire

A. JORDAN

13th Royal Fusiliers

H. JORDAN

11th Cheshire

P. JORDAN

9th Royal Welsh Fusiliers

H.A. JUDD

4th Canadian Mounted Rifles

E.A.W. JUHLIN

54th Canadian Infantry

K

G. KAY

8th East Lancashire

J. KEANEY

9th Gordon Highlanders

V.A. KEAST

Australian Field Artillery

W.H. KEATE

2nd Manchester

J. KEENAN

11th Australian Infantry

W.E. KELLAWAY

Royal Field Artillery

W. KELLEDY

8th Lincolnshire

J. KELLY

9th Sherwood Foresters

T.H. KELLY, MM

2nd Welsh

F.E. KEMP

Royal Field Artillery

H.S. KEMP

1st Canadian Infantry

J. KENDELL

1/7th West Yorkshire

J. KENDREW

1st West Yorkshire

E.V. KENNEDY

9th Sherwood Foresters

F.W. KENNEDY

50th Signal Coy, Royal Engineers

H.W. KENNEY

15th Canadian Infantry

H. KENT

2nd South Lancashire

R.H. KERSLAKE, MM

15th Australian Infantry

T. KEY

8th North Staffordshire

M. KEYS

8th Border

H. KING

47th Canadian Infantry

H.L. KING

10th Essex

R.G. KIRBY

Canadian Field Artillery

W.F. KIRBY

22nd Australian Infantry

A.R. KIRK

2nd Australian Trench Mortar Battery

M. KIRTON

8th Canadian Infantry

B.T. KITSON

1/6th Royal Warwickshire

E. KNIGHT

86th Field Coy, Royal Engineers

F.W. KNIGHT, MM

3rd Canadian Infantry

S.J. KNOTT

3rd Worcestershire

R.L. KNUBLEY, MC

1st Wiltshire

M.E. KOZMINSKY

7th Australian Infantry

L

R. LAIDLAW

Royal Canadian Regiment

W.M. LAIDLER

11th Australian Infantry

S. LAING

1/4th Gordon Highlanders

J.R. LAIRD

5th/6th Cameronians

W.G. LAKER

24th Australian Infantry

F. LAMBLE

11th Royal Berkshire

S.C.P. LANE

9th Australian Infantry

F.C. LANGDREN

47th Australian Infantry

A. LANGRIDGE

6th Australian Infantry

W.J. LANGRISH

13th Australian Infantry

V. LATHAM

7th/8th K.O.S.B.

T.H. LATTIMER, MM

13th Durham Light Infantry

H.C. LAVER

Z49 Trench Mortar Battery

H. LAW

10th Royal Warwickshire

A.T. LAWRENCE

20th Sherwood Foresters

W. LAWRENCE

1/7th Royal Warwickshire

F. LAWTON

6th Lincolnshire

G.R.S. LAYNG

1st Trench Mortar Battery

A. LEE

7th The Queen's

G.T. LEE

13th Cheshire

P. LEE

10th Loyal North Lancashire

J.F. LEGG

24th Australian Infantry

J. LEITCH

Royal Field Artillery

W.C. LEONARD

47th Australian Infantry

L. LEOVILLE

45th Australian Infantry

F.D. LEVER

22nd Australian Infantry

E.M. LEVIA

38th Canadian Infantry

A. LEWELL

11th Middlesex

A.G. LEWIS

16th Australian Infantry

A.R. LEWIS

8th Yorkshire

O.M. LEWIS

11th Border

J.R. LITTLE

A.S.C. & Special Brigade, R.E.

F.S. LLOYD

Australian Field Artillery

L.M. LLOYD

14th Canadian Infantry

W.J. LLOYD

9th Royal Welsh Fusiliers

W. LOCK

Royal Garrison Artillery

F. LOCKWOOD

1/7th Duke of Wellington's

J. LONG

4th Australian Infantry

D.J. LOONEY

3rd Canadian Pioneers

J. LORD

2/1 W. Riding F.C., Royal Engineers

J.H. LOSEY

26th Canadian Infantry

J. LOUGHTON

2nd Manchester

H. LOVE

9th South Staffordshire

E.L. LOVEDAY

49th Australian Infantry

G. LOW

Royal Canadian Dragoons

L.O. LOWE

20th Australian Infantry

W.H. LOWING

47th Australian Infantry

F.J. LUCKHURST

Drake Battalion

J. LYONS

38th Trench Mortar Battery

M

R.E. MACARTHUR

47th Australian Infantry

J.B. MACDONALD

16th Highland Light Infantry

N. MACDONALD

23rd Australian Infantry

J.A.D. MacINNIS

P.P.C.L.I.

E. MacKAY

47th Australian Infantry

J.W.L. MACKIE

24th Canadian Infantry

E. MACKINNON

8th Canadian Infantry

J.L. MACKINTOSH

2nd Australian Infantry

C.R. MACVIRAR

Canadian Field Artillery

J.O. MAGUIRE

8th South Lancashire

P. MAGUIRE

2nd Royal Inniskilling Fusiliers

L.G. MAITLAND

7th Australian Infantry

P. MAHON

8th York and Lancaster

G.L. MALVERN

Royal Army Medical Corps

W. MANN

Royal Field Artillery

D.E.V. MANNING

1st Canadian Infantry

R.H. MARCHANT

24th Australian Infantry

C.W. MARGERISON

11th Border

F. MARKIN, MM

9th Welsh

C.W. MARSHALL

8th Royal Fusiliers

H.J. MARSHALL

Royal Garrison Artillery

T.E. MARSHALL

16th Australian Infantry

W.S. MARSHALL

3rd Canadian Pioneers

E.D. MARSTON

Royal Field Artillery

A.J. MARTIN

7th East Surrey

F. MARTIN

1/1st Hertfordshire

H. MARTIN

25th Australian Infantry

W. MASON

19th Australian Infantry

J.W. MASSEY

11th Sherwood Foresters

W. MAUGHAN

25th Northumberland Fusiliers

L.J. MAURER

3rd Australian Infantry

A. MAXWELL

1st Cameron Highlanders

R.M. MAY

2nd Devonshire

E. MAYNARD

9th Cheshire

H. McBRIDE

Canadian Field Artillery

H. McCARTHY

1/6th Gloucestershire

J. McCARTHY

25th Northumberland Fusiliers

G. McCREERY

4th Australian Pioneers

A.F. McCROW

2nd Australian Infantry

H.E. McCUTCHEON

Royal Flying Corps

G. McDONAGH

9th Royal Inniskilling Fusiliers

R. McDONALD

1st Australian Infantry

W. McDONALD

1st K.O.S.B.

J.A. McDONNELL

6th Australian Infantry

D.P. McDOUGALL

23rd Australian Infantry

K.R.D. McFADYEN

19th Australian Infantry

A. McFARLAND

2nd Royal Inniskilling Fusiliers

C.M. McFARLINE

4th Australian Infantry

G.W. McGILL

7th The Buffs

J. McGILL, DCM

Royal Field Artillery

J. McGILLYCUDDY

2nd Royal Munster Fusiliers

J.A. McGREE

1st Australian Infantry

C.H. McGREGOR

45th Australian Infantry

A. McHATTIE

1st Black Watch

R. McHENDRY

5th/6th Cameronians

J. McKAY

58th Machine Gun Company

W.R. McKENZIE

15th Australian Infantry

F.J. McKEON

46th Australian Infantry

A.E. McLAUGHLIN

2nd Canadian Infantry

C.S. McLEAN

44th Canadian Infantry

D.W. McLEAN

4th Australian Infantry

J. McLEAN

7th Cameron Highlanders

M.J. McLEAN

4th Australian Infantry

L. McLEOD

8th Duke of Wellington's

J. McLOUGHLIN

Royal Field Artillery

J. McLOUGHLIN

1/8th West Yorkshire

O. McMANUS

45th Australian Infantry

J.C. McMASTER

4th Australian M.G. Company

C. McMILLAN

1st Australian Pioneers

S. McPHILLAMY

4th Australian Infantry

J.C. MEADOWS

Canadian Field Artillery

J. MEEK

27th Canadian Infantry

H. MEETEN

7th Royal Sussex

H. MIDDLETON

16th Lancashire Fusiliers

H. MILLER

2nd Royal Inniskilling Fusiliers

J. MILLIGAN

1st Canadian Infantry

J.R. MILLIKEN

2nd Australian Pioneers

J. MILNE

2nd K.R.R.C.

J. MITCHELL

1/5th West Yorkshire

R. MITCHELL

1st Northamptonshire

W. MOLYNEAUX

8th South Lancashire

C. MOON, MM

6th Royal West Kent

C.O. MOORE

1/4th Gloucestershire

D. MOORE

4th Canadian Infantry

J. MOORHOUSE

2nd K.O.Y.L.I.

H.J. MORGAN

22nd Australian Infantry

P. MORGAN

16th Australian Infantry

L. MORLEY

2nd K.O.Y.L.I.

J.R. MORRIS

11th Australian Infantry

P. MORRIS

6th York and Lancaster

W.C. MORRIS

6th Somerset L.I. & 1st Wiltshire

A.V. MOTH

7th Royal West Kent

F. MOUATT

10th Duke of Wellington's

J. MOXON

1/5th K.O.Y.L.I.

J. MUNDEN

8th Royal Fusiliers

W. MUNTON

Army Service Corps

T.J. MURDOCH

1/8th Royal Scots

C.S. MURRAY

12th Royal Irish Rifles

P.J. MURRAY

24th Australian Infantry

W.F. MURRAY

24th Northumberland Fusiliers

F.H. MURPHY

24th Australian Infantry

P. MURPHY

6th Australian Infantry

R.T. MURPHY

Canadian Field Artillery

W.A. MURPHY

13th Australian Infantry

N

J. NAILON

7th East Yorkshire

W.H.J. NEAL

11th Royal Berkshire

A.J. NEALE

8th Gloucestershire

W.W. NEILLY

4th Canadian Infantry

W.J. NELSON

22nd Australian Infantry

G. NEWTON

2nd Manchester

J.D. NICHOLSON

11th Border

H. NICKLIN

Royal Army Medical Corps

W. NIMMO

10th Cameronians

J.G.S. NOPS

1/1st H.A.C.

C. NORRELL

12th Royal Irish Rifles

G. NORTH

Royal Field Artillery

G.W. NYE

7th The Queen's

O

J. O'BRIEN, DCM

28th Canadian Infantry

P. O'CALLAGHAN

3rd Machine Gun Company

R.R. O'CONNOR

12th Australian Infantry

W.J. O'HARE

7th Royal Lancaster

W. O'LEARY

25th Northumberland Fusiliers

L. OAK

8th Royal Fusiliers

R. OATES

1st Canadian Infantry

J.L. ODDY

1/6th West Yorkshire

W.A. OLD

Royal Field Artillery

C.S. OLIVER

2nd Australian Machine Gun Company

T. OSBORNE

1st Northamptonshire

P

W.P. PAGE

Army Service Corps

L.W. PALLOT

46th Australian Infantry

A. PALMER

15th Royal Irish Rifles

W.I. PALMER

Canadian Engineers

A. PARKIN

16th Australian Infantry

C. PARR

11th Cheshire

F. PARRY

7th South Lancashire

G.H. PARSONS

13th Canadian Infantry

H.L. PATIENCE

44th Canadian Infantry

W.H. PATRICK

8th Loyal North Lancashire

G. PEACE

6th York and Lancaster

A.B. PEARCE

72nd Canadian Infantry

J. PEARSON

8th Lincolnshire

W. PENNIE

16th Canadian Infantry

J. PERCIVAL

80th Field Coy, Royal Engineers

A. PERRY

1/4th Gloucestershire

J.T. PERRY

6th East Yorkshire

S. PERT

1st Australian Trench Mortar Battery

J.T. PHILPOT

3rd Australian Infantry

E. PIFHER

Canadian Engineers

G. PITT

8th Royal Fusiliers

V.D.W. PITT

8th Royal Berkshire

T.H. PLATT

8th Gloucestershire

C.C.D. PLAYLE

Royal Flying Corps

R.W.A. PLUMB

5th Australian M.G. Company

K.G.H. PODGER

51st Australian Infantry

J.R. POOLE

1/4th Duke of Wellington's

F.E.G. PORTER

7th Loyal North Lancashire

W. PORTER

14th Northumberland Fusiliers

G.A. POTTER

6th Yorkshire & 13th Durham L.I.

W.G. POUNTNEY

1/8th Royal Warwickshire

H. POWELL

8th Royal Fusiliers

W. POWELL

1/3rd Monmouthshire

W.G. POWER

Army Ordnance Corps

F.W. POYSER

2nd K.R.R.C.

H. PRENTICE

11th Middlesex

A.W. PRICE

9th Sherwood Foresters

L. PRICE

Royal Garrison Artillery

W. PRICE

13th Cheshire

J.E. PROCTER

8th Border

H.P. PUGH

4th Canadian Infantry

W. PURDY

24th Northumberland Fusiliers

T. PYBUS

8th Royal Berkshire

Q

T.H.A. QUAIFE

8th Norfolk

J.M. QUINN

1/4th K.O.Y.L.I.

R

F.J. RADLEY

11th Middlesex

T.W. RAE, MM

43rd Canadian Infantry

W. RAFFLE

6th East Yorkshire

R.T. RANYARD

130th Field Coy, R.E.

W. RATHBONE

Royal Field Artillery

J. RAYMENT

Hood Battalion

C.L. READ

6th Australian Infantry

F. READ

27th Australian Infantry

F. READE

8th South Lancashire

A. REDFORD

8th Royal Fusiliers

A. REDPATH

21st Northumberland Fusiliers

C. REED

13th Durham Light Infantry

A. REEVES

24th Australian Infantry

J.W. REEVES

7th Loyal North Lancashire

J.R. REID

26th Canadian Infantry

R.J. REID

24th Canadian Infantry

T. REID

10th Cheshire

R. REYNOLDS

7th Cameron Highlanders

R. REYNOLDS

1st Australian Pioneers

J.K. RHODES

8th Border

E.C. RICE

47th Australian Infantry

J.R. RICHARDS

7th Australian Infantry

G.A. RICHARDSON

P.P.CL.I.

V.J. RICHARDSON

2nd Australian Infantry

W.P. RICHARDSON

8th Canadian Infantry

E. RICKMAN

1/5th Gloucestershire

R.M. RICKMAN

Royal Field Artillery

F.W. RILEY

11th Australian Infantry

J. RILEY

7th/8th K.O.S.B.

J.L. RILEY

7th South Lancashire

H. RITCHIE

49th Australian Infantry

L.W. ROADHOUSE

15th Canadian Infantry

B. ROBERTS

11th Royal Warwickshire

S. ROBERTS

8th York and Lancaster

S.J. ROBERTS

Royal Field Artillery

D.F. ROBERTSON

8th Northumberland Fusiliers

A.J. ROBINSON

4th Australian Infantry

C. ROBINSON

2nd Welsh

E.A. ROBINSON

1/5th Royal Berkshire

J.E. ROBINSON

1/6th Gloucestershire

L.E. ROBINSON

51st Australian Infantry

J.B. ROBLEY

8th Border

D. RODGER

Royal Army Medical Corps

S.A. ROE

1/5th Gloucestershire

J.A.T. ROGERS

29th Canadian Infantry

J.V. ROGERS

7th Royal Sussex

S. ROGERS

1/5th West Yorkshire

W.L. ROSS

7th Australian Infantry

B. ROUGHTON

1/7th Worcestershire

D.T.C. ROWLEY

4th Middlesex

J. ROWLINSON

11th Cheshire

H.C. ROYLE

21st Australian Infantry

C. RUSHTON

11th Sherwood Foresters

E. RUSHTON

1/6th West Yorkshire

C.F. RYAN

12th Australian Infantry

J. RYAN

Australian Field Artillery

S

W.J. SALE

7th The Queen's

E.H. SALTER

2nd Middlesex

F. SAVAGE

10th Royal Warwickshire

H.T. SAYERS

7th Royal Sussex

F. SCATENI

15th Australian Infantry

W. SCHNEIDER

2nd Australian Infantry

H. SCHOFIELD

19th Lancashire Fusiliers

E.B.R. SCOTT

25th Signal Coy, Royal Engineers

G.G. SCOTT

Canadian M.G. Corps (Motors)

G.H. SCOTT, MC

31st Canadian Infantry

H. SCOTT

11th Northumberland Fusiliers

J.R. SCOTT

2nd Canadian Mounted Rifles

A.E. SEARLE

1/4th Royal Berkshire

F. SENIOR

11th Cheshire

R. SHARMAN

6th Lincolnshire

G. SHARP

8th Canadian Infantry

H. SHARP

Canadian Army Service Corps

E.M. SHAW

11th Middlesex

F.J. SHAW

10th Cheshire

T. SHAW

8th Royal Fusiliers

H.F. SHEARMAN

18th Australian Infantry

J. SHEEDY

Australian Army Medical Corps

N.G. SHEPARD

Royal Field Artillery

F. SHERBOURNE

1/4th O.B.L.I.

C.F. SHERLOCK

31st Canadian Infantry

W.H. SHERWOOD

22nd Northumberland Fusiliers

R.T. SHIELDS

1st Australian Pioneers

J. SHIRLEY

Royal Field Artillery

C.L. SHORTER

2nd Australian Infantry

C.C. SILCOCK

Canadian Field Artillery

C. SIMM

7th South Lancashire

W. SIMM

9th Cheshire

J. SIMMONDS

1/7th Worcestershire

T. SIMMONS

2/4th O.B.L.I.

N. SIMON

9th Welsh

F.C. SIMS

18th Australian Infantry

J. SIMS

2nd Canadian Infantry

J. SKEEN

12th Durham Light Infantry

H. SKERRETT

14th Australian Infantry

E.L. SKOW

19th Australian Infantry

J. SLOAN

9th Royal Irish Fusiliers

T.G. SLOWTHER

25th Northumberland Fusiliers

R. SMAILES

Canadian M.G. Corps (Motors)

J.W. SMART

2nd Lincolnshire

A. SMITH

13th Royal Fusiliers

A.R. SMITH

1/6th Gloucestershire

E.J. SMITH

2nd Australian Pioneers

F.H. SMITH

58th Canadian Infantry

F.J. SMITH

Royal Army Medical Corps

G. SMITH

2nd O.B.L.I.

G.R.V. SMITH

4th Australian Pioneers

G.W. SMITH

11th Sherwood Foresters

H. SMITH

5th Canadian Mounted Rifles

J.W. SMITH

53rd Machine Gun Company

W. SMITH

12th Highland Light Infantry

W.H. SMITH

13th Royal Fusiliers

W.H. SMITH

21st Manchester

J. SORENSEN

50th Canadian Infantry

T. SOUTHWORTH

11th West Yorkshire

R.E. SPENCE

Canadian Field Artillery

J.B. SPILLING

15th Lancashire Fusiliers

W.A. SPRING

5th Australian Infantry

F.A. SPURRELL

23rd Australian Infantry

J.C. STAMMERS

8th Suffolk

G. STANGOE

8th Gloucestershire

H.A.R. STEEL

24th Australian Infantry

W. STEEL

1/5th K.O.Y.L.I.

R.J. STEPHENS

1/4th Gloucestershire

W. STEPHENS

Australian Field Artillery

J. STEPHENSON

24th Manchester

A. STILLWELL

Royal Field Artillery

J. STOBBS

15th Canadian Infantry

F.C. STOCK

10th Essex

J. STONER

11th Royal Sussex

J.E. STORMS

44th Canadian Infantry

H. STRANTHER

7th Royal West Kent

T.R.J. STRATTON

8th East Surrey

F.G. STRIBLING

1st Sherwood Foresters

A.C. STRODE

5th Canadian M.G. Company

P. STURROCK

1st Black Watch

H. SULLIVAN

Canadian Engineers

J. SULLIVAN

219th Field Coy, Royal Engineers

J. SULLIVAN

2nd Royal Munster Fusiliers

E. SUMMERS

9th Welsh

O. SVENSSON

7th Canadian Infantry

R.V. SWAIN

47th Australian Infantry

A. SWALES

47th Canadian Infantry

G.B. SWANTON

24th Australian Infantry

H. SWARBRICK

7th Royal Lancaster

R.A. SWITZER

15th Canadian Infantry

F. SYKES

1/3rd Monmouthshire

T

J. TANSEY

Royal Field Artillery

L.W. TAPPIN

Royal Army Medical Corps

G.A. TATLER

11th Cheshire

A. TATTON

2nd South Lancashire

E. TAYLOR

8th Duke of Wellington's

G.G. TAYLOR

Hawke Battalion

G.E. TEBBY

6th The Queen's

E.W. THOMAS

19th Canadian Infantry

H. THOMAS

11th West Yorkshire

G. THOMPSON

2nd Canadian Infantry

R. THOMPSON

108th Machine Gun Company

W.J. THOMPSON

1st Dorsetshire

J.P. THOMSON

6th Cameron Highlanders

N. THOMSON

1st Cameron Highlanders

W. THOMSON

19th Lancashire Fusiliers

A.E. THORNTON

1/4th O.B.L.I.

F.W. THORNTON

1/4th O.B.L.I.

G. THRELFALL

1st E. Lancs. & 9th Loyal N. Lancs.

A. THRUSSELL

6th York and Lancaster

E.L. TIERNAN

Royal Field Artillery

C. TINDELL

15th Canadian Infantry

A. TIPPETT

7th Bedfordshire

F. TODD

8th Yorkshire

J.B. TOLSON

21st Northumberland Fusiliers

G.G. TRAHERNE

Royal Garrison Artillery

R.E. TRELOAR

1st Dorsetshire

E.G. TREWHITT

1/1st H.A.C.

T. TRIMNELL

29th Canadian Infantry

G. TRINDER

3rd Australian Infantry

E. TUCKER

Royal Army Medical Corps

J. TUNSTALL

9th Yorkshire

C. TURNER

16th Australian Infantry

W. TURNER

3rd Worcestershire

W.E. TURNER

8th Norfolk

W.G. TRUIN

16th Canadian Infantry

C.E. TWIGG

10th Worcestershire

U

W.W. UNDERWOOD

6th Northamptonshire

V

W. VALENTINE

11th Lancashire Fusiliers

J. VANSICKLE

18th Canadian Infantry

W.H.G. VARNEY

73rd Canadian Infantry

J. VICKERS

Royal Engineers

A.H. VIDLER

1st Australian Infantry

E.W.R. VINCE

1st Australian Pioneers

W

I.T. WADLOW

Royal Canadian Regiment

S. WAITE

11th Middlesex

W. WALDRON

42nd Canadian Infantry

A.R. WALKER

10th Australian Infantry

G. WALKER

46th Australian Infantry

H. WALKER

11th Manchester

R. WALKER

1/6th West Yorkshire

F.W. WALL

6th Machine Gun Company

J.W. WALLACE

16th Highland Light Infantry

R. WALLACE

20th Australian Infantry

W. WALSH

24th Canadian Infantry

G.E. WALSHE

16th Lancashire Fusiliers

R. WALTON

47th Australian Infantry

F. WARD

Royal Field Artillery

F.H. WARD

23rd Australian Infantry

G.F. WARD

7th Suffolk

F. WARDELL

52nd Australian Infantry

J.W. WARDELL

1/6th West Yorkshire

W. WARDLE

A.O.C. & 6th East Yorkshire

J.T. WARREN

47th Australian Infantry

W. WARREN

1st Wiltshire

S. WARRIOR

4th Australian Infantry

J. WATERS

6th The Queen's

S.A. WATSON

7th Australian Infantry

J. WATTERS

10th Royal Inniskilling Fusiliers

J.H. WATTS

19th Canadian Infantry

C. WAY

24th Australian Infantry

G.A. WEBB

14th Australian Infantry

O.B. WEBB

11th Royal Irish Rifles

C.C. WEBSTER

14th Gloucestershire

C.F. WEBSTER

8th East Surrey

J. WEBSTER

8th South Lancashire

H.C. WEEKS

1st Wiltshire

W. WELLING

6th Royal Berkshire

H.C. WEST

72nd Canadian Infantry

H.P. WESTON

4th Australian Infantry

J.W. WESTON

25th Australian Infantry

F. WHARMBY

10th Cheshire

E. WHEATLEY

6th Lincolnshire

W. WHEATLEY

13th Australian Infantry

E. WHEELER

1st Northamptonshire

W.R. WHEELER

24th Australian Infantry

T. WHEELHOUSE

2nd Manchester

E. WHELAN

102nd Canadian Infantry

A. WHILEY

13th Australian Infantry

E.W. WHITE

25th Australian Infantry

H. WHITE

Royal Field Artillery

W.A.E. WHITE

13th Australian Infantry

H.T. WHITEFORD

1st Australian Infantry

C.L. WHITEHEAD

Royal Engineers

C. WHITELEY

1/4th Duke of Wellington's

M. WHITELOCK

10th Duke of Wellington's

C.H. WHITING

2nd Rifle Brigade

B.M. WHITNEY

102nd Canadian Infantry

M. WHITTAKER

2nd East Lancashire

F. WICK

6th Royal Berkshire

R.T. WIDGER

49th Canadian Infantry

T. WIGGLESWORTH

1/4th K.O.Y.L.I.

C.H. WIGHT

Royal Army Medical Corps

K. WIKSTROM

51st Australian Infantry

T. WILD

Royal Army Medical Corps

J. WILKIN

20th D.L.I. & 1/6th W. Yorkshire

H.S. WILKINSON, MM

11th Royal Sussex

E. WILLETTS, DCM

9th Welsh

G.H. WILLIAMS

11th Royal Inniskilling Fusiliers

J. WILLIAMS

Royal Field Artillery

J.C. WILLIAMS

8th Gloucestershire

S. WILLIAMS

10th Cheshire

T. WILLIAMS

8th Royal Sussex

J.W. WILLIS

15th Australian Infantry

C. WILSON

28th Canadian Infantry

C. WILSON

24th Australian Infantry

C.H. WILSON

1/4th Duke of Wellington's

E.R. WILSON

20th Australian Infantry

J. WILSON

18th Australian Infantry

L. WILSON

10th Australian Infantry

W. WINFIELD

9th Sherwood Foresters

C. WINSTANLEY

8th Royal Fusiliers

F. WINTER

1st Loyal North Lancashire

R.O.H. WOOD

2nd Australian M.G. Company

S.H. WOOD

11th Cheshire

E. WOODRUFF

8th Loyal North Lancashire

T.W. WOOLARD

13th Durham Light Infantry

W. WORFOLK

1/4th York and Lancashire

A.G. WRIGHT

102nd Canadian Infantry

B. WRIGHT

11th Royal Warwickshire

J. WRIGHT

7th Loyal North Lancashire

W.J.V. WRIGHT

1/1st Bucks Bn, O.B.L.I.

J. WYKE

7th South Staffordshire

Y

T.O. YARROW

1/1st Cambridgeshire

T. YARWOOD

13th Cheshire

C.A. YATES

10th Royal Warwickshire

T. YATES

8th Duke of Wellington's

Warloy-Baillon Communal Cemetery Extension C.W.G.C. web page