BATTLE OF THE SOMME

ROLL OF HONOUR

Home

Cemeteries

DELVILLE WOOD

CEMETERY

This cemetery contains 5 523 Commonwealth burials and commemorations of the First World War of whom 1 773 identified casualties of the Battle of the Somme (23rd June-30th November 1916).

A

F. ABBERLEY

1st Gloucestershire

F. ABBOTTS

12th Royal Fusiliers

B.R. ADAMS

2nd Suffolk

C.E. ADAMS

17th Royal Fusiliers

J.G. ADAMS

2nd Royal Warwickshire

R.F. ADDIS

2nd K.O.S.B.

T. ADDISON, MM

14th Durham Light Infantry

G.W. ADSHEAD

Manchester Rgt. & 12th Liverpool

A. AGER

10th Essex

J. AITKEN

2nd Royal Scots

J. AITKEN

10th Argyll and Sutherland Hghrs.

F.L. ALBRECHT

17th Middlesex

C.W. ALDERTON

3rd Rifle Brigade

A.R. ALEXANDER

2nd Grenadier Guards

F. ALLEN

2nd South African Infantry

J. ALLEN

10th Durham Light Infantry

J.H. ALLEN

6th Duke of Cornwall's L.I.

W.J. ALLEN

8th K.R.R.C.

A.W. ALLISON

8th Norfolk

G. AMBLER

1/3rd Durham F.C., Royal Engineers

A.F. ANDERSON

7th Australian Infantry

M. ANDERSON

1/9th Highland Light Infantry

T. ANDERSON

7th Northamptonshire

V. ANDERSON

1st South African Infantry

R.H. ANDREWS

Royal Field Artillery

W. ANNING

8th K.R.R.C.

R.J. ANSTISS

9th Devonshire

J. APPLETON

10th Durham Light Infantry

R. APPLETON

1st South African Infantry

S. ARCHER

15th Lancashire Fusiliers

E. ARNOLD

1st North Staffordshire

P. ASHLEY

1st Royal Berkshire

J. ASHTON

6th Duke of Cornwall's L.I.

S. ASHWORTH

2/5th Lancashire Fusiliers

T. ASHWORTH

2/5th Lancashire Fusiliers

G. ATKINSON

1/5th Border

H.J. ATKINSON

6th K.O.Y.L.I.

C. ATTWOOD

5th K.S.L.I.

L. AUBREY

1st Cameronians

C.H. AUSTIN

7th Royal Irish Fusiliers

F. AXELL

11th Royal West Kent

B

J.A. BACKHURST

1/16th London

A.T. BAIGENT

10th Essex

C. BAILEY

1/4th Northumberland Fusiliers

G. BAILEY

7th K.R.R.C.

T. BAILEY

1st North Staffordshire

A.McK. BAIRD

1/9th Highland Light Infantry

J.C. BAIRD

3rd South African Infantry

R. BAIRD

2nd K.O.S.B.

P. BAKER

1st South Wales Borderers

W.W. BAKER

16th Royal Warwickshire

G.J. BALFOUR

H.L.I. & 1/4th Northumberland Fus.

G.W. BALL

17th Middlesex

H. BALL

1st Duke of Cornwall's L.I.

J.H. BALL

1/7th Liverpool

J. BANKS

7th Royal Irish Rifles

T. BANTOFT

20th Liverpool

D.U. BARCLAY

9th Black Watch

C.H. BARGERY

26th Royal Fusiliers

C.S. BARKER

1st Middlesex

H.F. BARKER

8th Rifle Brigade

J.W. BARKER

17th Middlesex

R. BARKER

2/5th Lancashire Fusiliers

R.E. BARKER

1/8th Liverpool

G.S.J. BARLOW

1st Royal Berkshire

R. BARNES

9th Cameronians

W. BARNES

7th Rifle Brigade

E.R. BARNETT

1st North Staffordshire

W.W. BARNISH

1/4th Loyal North Lancashire

W.H. BARNSLEY

1st South Staffordshire

H. BARON

23rd Royal Fusiliers

F. BARRETT

15th Royal Warwickshire

H.W. BARTLEY

2nd South African Infantry

L.W. BARWISE

22nd Royal Fusiliers

A. BATEMAN

6th K.O.Y.L.I.

G.H. BATH

10th Duke of Cornwall's L.I.

J. BATHGATE

2nd Canadian Infantry

J. BAXTER

2/5th Lancashire Fusiliers

R.J.R. BAZLEY

9th Devonshire

C. BEADELL

1/5th Northumberland Fusiliers

M. BEADNELL

2nd Gordon Highlanders

L.F. BEAR

10th Essex

J. BEARDMORE

15th Sherwood Foresters

J. BEARDMORE

1st North Staffordshire

J. BEATTIE

2nd K.O.S.B.

T. BEAVIS

6th Duke of Cornwall's L.I.

C.H. BECKINGHAM

17th Royal Fusiliers

D.H. BEDBROOK

24th Royal Fusiliers

A.T. BEDDALL

1st Loyal North Lancashire

H. BEDFORD

28th Australian Infantry

W.H. BEECH

9th Rifle Brigade

E.W. BEETON

4th South African Infantry

W.F. BELL

9th K.R.R.C.

C. BELLINGHAM

7th East Surrey

F. BENNETT

9th K.R.R.C.

W.E. BENNETT

60th Trench Mortar Battery

B. BENNION

12th Rifle Brigade

R. BERRY

12th Liverpool

B.J. BETTS

7th Northamptonshire

A.G. BEVERLEY

4th South African Infantry

P.A. BICK

2nd Royal Irish Regiment

H. BIDDLE

1/3rd London

A. BIGERSTAFF

8th K.R.R.C.

H.A. BIGGS

3rd Rifle Brigade

R.H. BIGGS

2nd Royal Irish Regiment

F.E. BINDOFF

2nd Royal Sussex

T. BINGLEY

2nd K.O.S.B.

J.W. BIRCH

1st North Staffordshire

J.F. BIRD

1/5th Border

G.C. BIRKETT

1/5th Border

H.A. BISH

1/3rd London

D.F. BISSET

3rd South African Infantry

A. BLACK

1/9th Highland Light Infantry

A.Mcl. BLACK

5th Cameron Highlanders

W. BLACKHALL

1/9th Highland Light Infantry

H.W. BLACKMAN

8th Rifle Brigade

W.H. BLACKMORE

16th Middlesex & 22nd Manchester

T. BLADES

1st Loyal North Lancashire

J. BLAKE

2nd K.O.S.B.

W.G. BLAKEMORE, DCM

1st Cameronians

N. BLAKER

16th K.R.R.C.

W. BLAKEY

17th Middlesex

T. BLANEY

2nd K.O.S.B.

W. BLAZER

2nd Suffolk

H. BLEARS

1/8th Liverpool

J.R. BLEASBY

1st South African Infantry

P. BLOOD

8th Royal Munster Fusiliers

W.H. BLOUNT

1/5th Cheshire

A.S. BLUNDELL

15th Royal Warwickshire

P.A. BLYTHE, MC

18th Manchester

W. BODMAN

2nd Royal Irish Regiment

D. BOLAND

2nd Royal Irish Regiment

P. BOLGER

6th Connaught Rangers

C.J.W. BOLT

2/6th Gloster. & 9th Devonshire

T. BOLTON

Royal Field Artillery

B. BOND

6th Duke of Cornwall's L.I.

R. BONE

2nd The Queen's

T.W.D. BONNER

1/9th Highland Light Infantry

A. BOOTH

1st K.R.R.C.

S.D. BOOTH

18th Manchester

C.H. BOSTON

9th East Surrey

G.J. BOTT

9th K.R.R.C.

F.W.W. BOTTING

1/3rd London

G.F. BOUGHTON

8th Rifle Brigade

B.G. BOWLES

8th The Buffs

A.E. BOWMAN

Royal Field Artillery

C.J. BOYCE

8th Norfolk

D.S. BOYCE

3rd New Zealand Rifle Brigade

D. BOYD CARPENTER

89th Field Coy, Royal Engineers

J. BOYER

13th Middlesex

E.H. BRABON

2nd Grenadier Guards

P.E. BRACEY

9th K.R.R.C.

T.S. BRADLEY

16th K.R.R.C.

A. BRADSHAW

1/5th Cheshire

W.H. BRAITHWAITE

2nd Auckland

J. BRAKESPEAR

32nd Royal Fusiliers

S.J. BRANSGROVE

89th Field Coy, Royal Engineers

H.W. BRASSINGTON

15th Royal Warwickshire

J. BREEN

7th Leinster

G.F. BRIDGES

Royal Field Artillery

F. BRITCHER

1/19th London

P.P. BROAD

1/3rd London

E.F. BROCKWELL

2nd South African Infantry

T. BROGAN

1/4th Northumberland Fusiliers

P.W. BROOKFIELD

15th Royal Warwickshire

C.W. BROOKS

1st Royal Welsh Fusiliers

R. BROOKS

1/4th Northumberland Fusiliers

R. BROOKS

1st South Staffordshire

W.T. BROOMFIELD

3rd Rifle Brigade

F. BROUGHTON

2/5th Lancashire Fusiliers

A.H. BROWN

4th South African Infantry

A.W.S. BROWN

3rd Rifle Brigade

C.P. BROWN

4th South African Infantry

E.P.W. BROWN

1st Norfolk

G. BROWN

21st Manchester

J. BROWN

1/9th Highland Light Infantry

J.A. BROWN

1st South Staffordshire

J.F. BROWN

17th Lancashire Fusiliers

M.P. BROWN

2nd Gordon Highlanders

O. BROWN

6th Royal Irish Regiment

T. BROWN

1st Norfolk

A. BROWNING

9th K.R.R.C.

J.W. BROWNLOW, MM

1st K.R.R.C.

J.M. BRUCE

8th Black Watch

R. BRUNTON

2nd Royal Irish Regiment

W.W. BRYANS

19th Manchester

J.H. BRYANT

1/17th London

J. BUCHANAN

8th Black Watch

J. BUCHANAN

1/9th Highland Light Infantry

A. BUCK

8th Norfolk

D.E.G. BUCKLEY

R.F.C. & Royal Garrison Artillery

J. BUCKLEY

2/5th Lancashire Fusiliers

P.C. BUFFIN

5th O.B.L.I.

C. BULLOCK

10th Royal Welsh Fusiliers

A.C. BULMER

3rd Rifle Brigade

F. BUNKER

9th K.R.R.C.

C.G.E. BURDEN

1/13th London

F. BURGESS

7th K.R.R.C.

H. BURGESS

10th Royal Welsh Fusiliers

J. BURKE

9th Royal Dublin Fusiliers

J. BURKE

New Zealand Engineers

J.G. BURNIE

23rd Royal Fusiliers

J. BURNS

9th K.R.R.C.

B. BURRELL

1/24th London

S. BURT

Machine Gun Corps (Inf)

J. BURTON

Royal Garrison Artillery

A. BUSH

1/7th Middlesex

C.G. BUSH

1/21st London

F.C. BUTCHER

3rd South African Infantry

H. BUTLER

2/1 W. Lancs F.C., Royal Engineers

H.R. BUTLER

13th Middlesex

N. BUTLER

1st Irish Guards

F. BUTLER

7th K.R.R.C.

J. BUTTERWORTH

9th Cheshire

M. BYRNE

Royal Field Artillery

P. BYRNE, MM

7th Leinster

J.W. BYRON

2nd K.O.S.B.

C

H.E. CADY

8th The Buffs

J. CAIRNS

2nd K.O.S.B.

F.G. CALDER

10th K.R.R.C.

G. CALLAGHAN

1st South African Infantry

H.W. CALLARD

17th Middlesex

A. CAMERON

1/9th Highland Light Infantry

F.G. CAMERON

12th Middlesex

H.S. CAMERON

1st Norfolk

G. CAMPBELL

2nd K.O.S.B.

H. CAMPBELL

Canadian Field Artillery

J. CAMPBELL

2nd South Wales Borderers

J.W. CAMPBELL

2nd Middlesex

A. CANNELL

1st Norfolk

E.J. CAPEWELL

8th Rifle Brigade

A.C. CAPPER

7th Royal Irish Rifles

J. CAPPER

3rd Coldstream Guards

F. CAPSEY

3rd Rifle Brigade

W.J. CARNOCHAN

Australian Field Artillery

W. CARRINGTON

Royal Field Artillery

W.A. CARRINGTON

13th Essex

J.T. CARROLL

1st Royal Welsh Fusiliers

A.G. CARTER

1st South African Infantry

F. CARTER

1st Royal West Kent

G.R. CARTER

2nd K.O.S.B.

J. CARTER

9th Royal Dublin Fusiliers

T. CARTER

Royal Field Artillery

A. CARTWRIGHT

1st North Staffordshire

R. CASSIE

2nd Border

H. CASSON

1/5th Border

W. CASTLEMAN

2nd The Queen's

E.P. CATER

5th O.B.L.I.

F.W. CATER

8th Rifle Brigade

A.L. CATLIN

1st Bedfordshire

C. CHALMERS

2nd Gordon Highlanders

W. CHANCE

1st Duke of Cornwall's L.I.

A. CHANDLER

1st South Staffordshire

H.J. CHANOT

1st Cameronians

G. CHAPLIN

7th Northamptonshire

F. CHAPMAN

9th East Surrey

W.H. CHARLESWORTH

6th K.O.Y.L.I.

J. CHARTERS

2nd K.O.S.B.

F.G. CHECKSFIELD

1st Duke of Cornwall's L.I.

G.W. CHEEK

2nd South African Infantry

F. CHEESLEY

17th Middlesex

G.F. CHENNELLS

7th Rifle Brigade

W.G. CHIPCHASE

32nd Royal Fusiliers

H.E. CHRISTOPHER

1st Royal Fusiliers

S.H. CHUBB

2/6th Gloster & Manchester Rgt.

H. CLACK

1/16th London

F.C. CLARE

14th Royal Warwickshire

W.J. CLARE

1st Liverpool

C. CLARK

5th/6th Cameronians

E. CLARK

19th Northumberland Fusiliers

E. CLARK

1st Bedfordshire

G.C. CLARK

1st Lincolnshire

J. CLARK

2nd K.O.S.B.

P. CLARK

11th Leicestershire

A.E. CLARKE

1/13th London

F.A. CLARKE

1st Norfolk

G.H. CLARKE

10th Sherwood Foresters

J.J. CLARKE

10th Gloucestershire

R. CLARKE

1st K.R.R.C.

R.J. CLARKE

3rd South African Infantry

S.B. CLARKE

24th Royal Fusiliers

T.G. CLARKE

2nd South Staffordshire

W.A. CLARKE

13th Essex

J. CLAYTON

18th Lancashire Fusiliers

C.W. CLEGG

4th South African Infantry

G. CLEMENTS

1/7th Middlesex

R. CLERKE BROWN

103rd Field Coy, Royal Engineers

O. CLERKIN

1st Irish Guards

J.D. CLEUGH

1/4th Northumberland Fusiliers

F. CLEWS

1st Duke of Cornwall's L.I.

J.A. CLIFF

6th K.O.Y.L.I.

A. CLIFFORD

18th Manchester

G.W. CLIFFORD

18th Canadian Infantry

R. CLIFFORD

1/9th Highland Light Infantry

N.P. CLIFTON

3rd South African Infantry

E.A. COAD

3rd South African Infantry

J. COAKER

9th Devonshire

D.A. COAKLEY

11th Essex

J. COBB

9th K.R.R.C.

J.W. COCKER

1/4th Northumberland Fusiliers

M.A. COFFEY

1st Irish Guards

A. COGGER

11th Hampshire

W.T. COGHILL

1/9th Royal Scots

D. COHEN

22nd Royal Fusiliers

C. COLAM

17th Middlesex

H. COLBECK

2nd Grenadier Guards

H.S. COLE

14th Royal Warwickshire

R. COLLARD

8th The Buffs

L.V. COLLEDGE

9th K.R.R.C.

T.E. COLLETT

17th Middlesex

H.P. COLLEY

1st East Surrey

S. COLLIER

1/4th Loyal North Lancashire

N. COLLING

1st South African Infantry

E.A. COLLINS

Royal Field Artillery

W. COLLINS

8th Rifle Brigade

G. COLLINSON

Royal Field Artillery

S.H. COLLINSON

2nd K.O.S.B.

T. COLOHAN

10th Royal Welsh Fusiliers

J. COLTMAN

5th O.B.L.I.

A.E. COLYER

14th Royal Welsh Fusiliers

T. CONLIN

8th Royal Inniskilling Fusiliers

J.L. CONNELL

1/9th Highland Light Infantry

J.G. CONNOCK

2nd South African Infantry

J.H. CONNOLLY, MM

17th Middlesex

R. CONNOLLY

17th Highland Light Infantry

T. CONNOR

2nd Royal Irish Regiment

M.J. CONNORS

8th Royal Dublin Fusiliers

C. CONWAY

8th Royal Munster Fusiliers

J. COOGAN

1/7th Liverpool

F. COOK

1st South Staffordshire

J.W.C. COOK

3rd South African Infantry

W. COOK

1st Duke of Cornwall's L.I.

A.V. COOMBE

4th South African Infantry

F. COOMBS

10th Essex

G. COOPER

8th Royal Fusiliers

H. COOPER

17th Middlesex

H.A. COOPER

15th Royal Warwickshire

W. COOPER

13th Essex

A. COPELAND

1st North Staffordshire

W.R. CORDAROY

1/1st London

G.H. CORKE

12th Northumberland Fusiliers

A.J.H. CORNELL

1/5th London

L.W. CORNER

7th Rifle Brigade

E.G. COSTELLO

1/4th Loyal North Lancashire

C.J. COTTER

1/7th Middlesex

P. COTTER

2nd Royal Irish Regiment

T. COTTRELL

7th Somerset Light Infantry

A.R. COUCHMAN

12th Royal Fusiliers

J. COUGHLAN

1st Royal Munster Fusiliers

E. COULSON

Royal Army Medical Corps

W.T. COULTER

1/9th Highland Light Infantry

H.D. COULTHARD

14th Royal Warwickshire

A.D. COUTTS

1/9th Highland Light Infantry

J.E. COVENTRY

2nd Grenadier Guards

W. COWCHER

9th K.R.R.C.

J. COWIE

2nd K.O.S.B.

R. COWIN

Royal Field Artillery

B. COWLAND

1st Duke of Cornwall's L.I.

E.T. COX

2nd Worcestershire

A. CRABB

2nd K.O.S.B.

T. CRACKNELL

8th Norfolk

H. CRANE

9th Rifle Brigade

J.T. CRANSTON

1/9th Highland Light Infantry

C.A. CRANSWICK

21st K.R.R.C.

A.R. CRAVEN

19th Manchester

E.H.D. CRAW

New Zealand Field Artillery

H. CRAWFORD

1st North Staffordshire

W. CRAWLEY

Royal Field Artillery

P. CREIGHTON

8th Royal Irish Fusiliers

J.C. CRIBB

1st Norfolk

E. CRISP

1/4th Suffolk

J. CROCKETT

23rd Royal Fusiliers

J. CROFT

2nd Gordon Highlanders

A. CROMPTON

1/8th Liverpool

W.T. CROOK

1st Duke of Cornwall's L.I.

A.V. CROSS

New Zealand Field Artillery

F.D. CROSS

24th Royal Fusiliers

H. CROSS

5th O.B.L.I.

L. CROSS

2nd Grenadier Guards

M.A. CROSS

1st Loyal North Lancashire

A. CROUCH

42nd Trench Mortar Battery

C.A. CROWE

7th Royal Inniskilling Fusiliers

E.W. CULMER

1st Royal Berkshire

J. CUMMINGS

2nd K.O.S.B.

J. CUMMINGS

1st Cheshire

W. CUNDALL

16th K.R.R.C.

H. CUNNINGHAM

7th Royal Irish Rifles

D. CURRAN

9th Royal Dublin Fusiliers

H. CURRAN

2nd K.O.S.B.

M. CURRAN

9th Royal Dublin Fusiliers

T.G. CURRIE

1/9th Highland Light Infantry

C.M. CURTICE

17th Royal Fusiliers

G.E. CURTIS

9th Royal Sussex

H.D. CURTIS

99th Machine Gun Company

M. CUTTS

4th Grenadier Guards

D

H.J. DACK

8th Norfolk

J. DAGGERS

1st Cheshire

G.E. DAINES

1/19th London

A.E. DALE

14th Royal Warwickshire

H. DALE

5th K.S.L.I.

A. DALES

7th Lincolnshire

T.H. DALEY

3rd Coldstream Guards

W. DALEY

17th Middlesex

F.J. DALLAMORE

Royal Field Artillery

E.I. DALRYMPLE

1st Royal Welsh Fusiliers

R. DALRYMPLE, MM

1/9th Highland Light Infantry

A. DALTON

2nd Lancashire Fusiliers

T. DALTON

1/5th Loyal North Lancashire

A.CdB. DALY

8th Royal Dublin Fusiliers

M.J. DAMERELL

9th Devonshire

L.B. DANCE

15th Royal Warwickshire

T.B. DANIEL

Welsh Guards

W.C. DAVEY

7th K.R.R.C.

H.D. DAVIDSON

6th K.O.Y.L.I.

A.J. DAVIES

7th K.R.R.C.

J.F. DAVIES

3rd Coldstream Guards

J.L. DAVIES

10th Royal Welsh Fusiliers

J.I.J. DAVIES

1st Royal Welsh Fusiliers

J.T. DAVIES

5th K.S.L.I.

S. DAVIES

3rd Rifle Brigade

T.J. DAVIES

Welsh Guards

F.C. DAVIS

Royal Field Artillery

G.T.D. DAVIS

London Rgt. & 10th Royal Fusiliers

P.F. DAVIS

4th South African Infantry

T. DAVIS

1st South African Infantry

W. DAVIS

8th K.R.R.C.

W. DAVY

2/5th Lancashire Fusiliers

A. DAWSON

22nd Machine Gun Company

J. DAWSON

7th Rifle Brigade

J. DAWSON

16th K.R.R.C.

W.A. DAWSON

6th Duke of Cornwall's .L.I.

F.J. DAY

10th Gloucestershire

H.C. DAYBELL

1/7th Middlesex

G. DEACON

2nd Royal Sussex

W.H. DEACON

1st Royal Welsh Fusiliers

C.H. DEAN

13th Essex

E.G. DEE

9th K.R.R.C.

H.M. DEELEY

2nd South African Infantry

W.A. DEEN

10th Royal Welsh Fusiliers

R.W. DEIGHTON

2nd Yorkshire

J. DEMPSEY

2nd Royal Irish Regiment

D.V. DENKEL

9th Australian Infantry

G.A. DENNIS

91st Machine Gun Company

B. DENT

2nd Royal Warwickshire

B.M. DENTON

6th Somerset Light Infantry

J. DEVEREUX

9th Devonshire

F. DEVINE

2nd Gordon Highlanders

W. DEVINE

1/5th Loyal North Lancashire

J. DEVLIN

9th Royal Dublin Fusiliers

A. DICK

15th Lancashire Fusiliers

J. DICK

2nd K.O.S.B.

P.V. DICKENSON

R.A.M.C. & 2nd Worcestershire

L. DICKINSON

7th K.R.R.C.

J. DICKSON

1/9th Highland Light Infantry

F. DINGWALL

2nd K.O.S.B.

J.A. DINGWALL

2nd K.O.S.B.

R.J. DINSMORE

2nd Canadian Infantry

H.P. DIPPIE

1st Gordon Highlanders

F.A. DITZEL

1st Duke of Cornwall's .L.I.

G.H. DIXON

9th Devonshire

J. DIXON

1/4th Northumberland Fusiliers

F. DOBBY

1st Royal Welsh Fusiliers

H. DOBSON

1/4th Royal Lancaster

T. DOCHERTY

7th Royal Inniskilling Fusiliers

H. DODD

4th South African Infantry

C.B. DODDS

5th/6th Cameronians

S.A. DOIG

1/9th Highland Light Infantry

S.W. DOMINEY

10th Royal Welsh Fusiliers

P. DONOGHUE

8th Royal Dublin Fusiliers

W.G. DONOHUE

15th Lancashire Fusiliers

F. DOOLAN, DCM

1st Liverpool

H.S. DOTCHIN

12th Royal Fusiliers

H. DOVEY

3rd Rifle Brigade

A. DOWLER

16th Royal Warwickshire

J. DOWNEND

1/4th K.O.Y.L.I.

T.A. DOWNEY

1st South African Infantry

H. DOWNING

3rd South African Infantry

H. DOWSON, MC

9th K.R.R.C.

J. DOYLE

Royal Field Artillery

C. DRIVER

1st K.R.R.C.

W. DRURY

10th Essex

H. DUCKWORTH

1/4th Loyal North Lancashire

H.P. DUDLEY

Leinster Rgt. & 2nd R. Irish Regiment

C.L. DUFF-GORDON

13th Machine Gun Company

J. DUFFUS

2nd Gordon Highlanders

J. DULIEU

1/19th London

J. DUNCAN

1st South Wales Borderers

T. DUNCAN, MM

91st Machine Gun Company

E. DUNDERDALE

1/4th Loyal North Lancashire

H.R. DUNLOP

1/14th London

R. DUNLOP

12th Royal Scots

E. DUNN

1/4th Northumberland Fusiliers

F. DUNN

4th Australian Pioneers

A. DUNNAGE

3rd Rifle Brigade

T. DUNNAGE

1st Gloucestershire

W.H. DUNNING

2/5th Lancashire Fusiliers

G.B. DURBIN

7th Somerset Light Infantry

L. DUSTING

1st South African Infantry

E

J.W. EASTHAM

15th Lancashire Fusiliers

G. EATNOUGH

18th Manchester

L.E. EBOURNE

14th Royal Warwickshire

F. ECCLES

1/4th Loyal North Lancashire

F. EDWARD

1/14th London

C. EDWARDS

5th K.S.L.I.

D.E. EDWARDS

10th Royal Welsh Fusiliers

W.J. EDWARDS

1st Cheshire

E.S. EKE

8th Norfolk

H.T. ELEY

8th The Buffs

E. ELKIN

1st North Staffordshire

A.S. ELLIOT

1/10th Liverpool

H. ELLIOTT

3rd South African Infantry

A. ELLIS

17th Middlesex

G. ELLIS

11th Manchester

H.I. ELLIS

8th K.R.R.C.

E.H. ELY

7th Australian Infantry

F.W. EMMITT

1/5th Border

P.J. ENDACOTT

9th Devonshire

W.R. ERRINGTON

5th Australian Infantry

F.L. ERWOOD

23rd Royal Fusiliers

D. ESTILL

3rd South African Infantry

D. EVANS

2nd Welsh

G.D. EVANS

9th Australian Infantry

G.E.K. EVANS

Leinster Rgt. & 2nd R. Irish Regiment

J. EVANS

1st Royal Welsh Fusiliers

J.L.S. EVANS

17th Royal Fusiliers

M. EVANS

1st South Staffordshire

W. EVANS

1/18th London

W.A. EVANS

1st Royal Welsh Fusiliers

S.H. EVELEIGH

6th Somerset Light Infantry

T.G. EWBANK

7th Northamptonshire

E. EWELL

5th K.S.L.I.

F. EYDEN

1st South African Infantry

W.H. EYNON

2nd K.R.R.C.

F

F. FAIRBAIRN

6th Duke of Cornwall's L.I.

E. FAIRBURN

2/5th Lancashire Fusiliers

W. FAIRCLOUGH

14th Royal Warwickshire

G. FAIRFULL

5th/6th Cameronians

T. FAIRHURST

1/4th South Lancashire

R. FALCONER

1/9th Highland Light Infantry

J. FANNING

6th Royal Irish Regiment

W. FARROW

Royal Field Artillery

L. FAULKNER

1st South Staffordshire

W.E. FAULKNER

9th East Surrey

A.C. FEARS

2nd Grenadier Guards

M. FEENEY

2nd Royal Irish Regiment

R. FELL

2nd Royal Warwickshire

R. FERGUSON

1/6th Northumberland Fusiliers

H. FERN

5th/6th Cameronians

R.W. FERRIE

22nd Manchester

E. FERRIS

6th Somerset Light Infantry

G.E. FINDLEY

1/13th London

C. FINLASS

17th Machine Gun Company

E.H. FISKE

1st Norfolk

L.E.J. FITZGERALD

5th Australian Infantry

F.E. FLACK

13th K.R.R.C.

J. FLANAGAN

17th Middlesex

J.J. FLANAGAN

1st Irish Guards

E. FLETCHER

1/15th London

E.G. FLETCHER

2nd South Lancashire

J. FLINN

7th Royal Irish Rifles

H.G. FLOWER

10th K.R.R.C.

H. FLOWERS

8th Royal West Kent

W.J. FOLKARD

Royal Garrison Artillery

A. FORBES

2nd Royal Warwickshire

C. FORD, MM

24th Royal Fusiliers

E. FORD

14th Royal Warwickshire

F.W. FORD

6th Duke of Cornwall's L.I.

I. FORSTER

7th Border

P.D. FORSTER

3rd Coldstream Guards

G.E. FOUCHARD

22nd Manchester

R.G. FOWLER

1st Grenadier Guards

F.C. FOX

1/3rd London

A. FRANCE

2nd Rifle Brigade

C. FRANCIS

1st K.R.R.C.

R.P. FRANCIS

10th Duke of Cornwall's L.I.

A. FRASER

15th Hampshire

J.D. FRASER

2nd K.O.S.B.

W. FREEBURY

1st Royal Welsh Fusiliers

G. FREEMAN

15th Royal Warwickshire

A.W. FRENCH

7th Leicestershire

W.T. FRODSHAM

1/5th South Lancashire

N.P. FRONEMAN

4th South African Infantry

C.B. FROST

1/7th Middlesex

F. FROST

2nd Royal Sussex

C. FRYER

New Zealand Field Artillery

J.C. FULL

8th Devonshire

P. FULLER

6th Duke of Cornwall's L.I.

W. FULLER

2nd K.R.R.C.

F.S. FUNNELL

Royal Field Artillery

C.A. FURMIDGE

1st South African Infantry

A.V. FUZZENS

9th K.R.R.C.

G

J. GAFFNEY

7th Royal Inniskilling Fusiliers

R.J. GALE

New Zealand Engineers

A. GALLOWAY

1/9th Highland Light Infantry

M.R. GALSWORTHY

1st Duke of Cornwall's L.I.

E. GAME

1st Bedfordshire

T. GANLEY

2nd Worcestershire

J. GANNON

11th Hampshire

J. GANNON

7th Leinster

C.G. GARDNER

3rd Coldstream Guards

E.A. GARDNER

8th The Queen's

J. GARDNER

9th Rifle Brigade

H. GARNETT

1/8th Liverpool

H. GARRETT

6th Somerset Light Infantry

I. GARRETT

1/5th Border

W. GATRELL

83rd Field Coy, Royal Engineers

E. GAYLER

6th Duke of Cornwall's L.I.

P.J. GAYLER

1/14th London

J. GAYNOR

1/8th Liverpool

F.J. GEARY

24th Royal Fusiliers

H.H.A. GEE

2nd South African Infantry

J. GEEGAN

9th K.R.R.C.

A.B. GENTLE

12th K.R.R.C.

J.A. GIBBENS

1/24th London

C.T. GIBBINGS

28th Australian Infantry

W.W. GIBBINS

8th Royal Munster Fusiliers

H. GIBBONS

16th Cheshire

G. GIBSON

Royal Field Artillery

J. GIBSON

2nd Gordon Highlanders

P. GIBSON

1st Irish Guards

R. GIBSON

1/9th Royal Scots

T. GIBSON

1/4th Loyal North Lancashire

J.W. GILBANK

10th Sherwood Foresters

A. GILL, VC

1st K.R.R.C.

P.E. GILLARD

6th Somerset Light Infantry

J. GILLEPSIE

2nd Royal Scots

W. GIRLING

1/1st London

A.S. GLADING

1st K.R.R.C.

M.R. GLASGOW

23rd Royal Fusiliers

F. GLAZEBROOK

1st South African Infantry

W.E. GLEW

1st Liverpool

G. GLOCK

Royal Field Artillery

P. GLOVER

17th West Yorkshire

M. GLYNN

2nd York and Lancaster

A.W. GODDARD

Royal Field Artillery

E. GODFREY

9th K.R.R.C.

H. GODFREY

2/5th Lancashire Fusiliers

W.F. GODFREY

72nd Trench Mortar Battery

F.C. GODWIN

6th Somerset Light Infantry

J. GOFF

1/5th Cheshire

R. GOLD

23rd Middlesex

J.R. GOLDING

1st K.R.R.C.

A.T. GOLDSMITH

16th K.R.R.C.

J. GOODALL

1/9th Royal Scots

W.H. GOODACRE

1st South African Infantry

J.F. GOODBAN

1/6th Northumberland Fusiliers

C. GOODWIN

10th Cameronians

J. GOODWIN

9th Black Watch

J.G. GOOKEY

1st Gloucestershire

F. GOSLING

Royal Field Artillery

E.M. GOSSCHALK

6th K.O.Y.L.I.

J. GOUGH

18th Manchester

J.B. GOULD

22nd Royal Fusiliers

E. GRANT

3rd Rifle Brigade

H. GRASS

8th Norfolk

A.S. GRAY

1/9th London

E.R. GRAY

9th K.R.R.C.

M.K. GRAY

6th K.O.Y.L.I.

W.E. GRAY

1st New Zealand Rifle Brigade

E. GREEN

13th Essex

F.R. GREEN

9th Devonshire

H.L. GREEN

7th Australian Infantry

T. GREEN

10th Royal Welsh Fusiliers

J. GREENHALGH

11th Liverpool

A.B. GREENWOOD

7th K.R.R.C.

J. GREENWOOD

21st Manchester

T. GREGORY

1st  Loyal North Lancashire

W. GRIBBLE

9th Devonshire

C. GRIFFITHS

10th Worcestershire

D. GRIFFITHS

1st Royal Welsh Fusiliers

W.C. GRIFFITHS

5th KS.L.I.

A.J. GRIGG

22nd Royal Fusiliers

W.A. GROENEWALD

4th South African Infantry

S.A.J. GROSSI

12th Rifle Brigade

J. GUINANE

8th Royal Dublin Fusiliers

T. GUINEY

6th Royal Irish Regiment

J.P. GUNNING

18th Australian Infantry

J.W. GUYLER

9th K.R.R.C.

H

P.S. HACKNEY

1/5th Cheshire

J. HADFIELD

16th K.R.R.C.

G.W. HADLER

1st Royal West Kent

A.W.N. HAGEMAN

10th The Queen's

T. HAGGERS

1/8th Liverpool

C.G. HAGGIS

1/14th London

F.A. HALE

1st Gloucestershire

A. HALL

1st Gloucestershire

C.W. HALL

10th Sherwood Foresters

T.H. HALL

13th Northumberland Fusiliers

F. HALLAS

24th Manchester

G. HALLETT

11th Hampshire

H. HALLIWELL

9th K.R.R.C.

G.H. HAMBLETON

1st Royal Berkshire

F.G. HAMBROOK

1/16th London

G. HAMMAN

1/5th Cheshire

W.T. HANDS

8th The Buffs

W.A. HANMER

7th Rifle Brigade

A. HANNAH

Royal Field Artillery

A.H. HARDING

Royal Field Artillery

E.E. HARDING

8th The Buffs

W.E. HARDY

10th Sherwood Foresters

V. HARE

4th South African Infantry

A.S. HARKNETT

32nd Royal Fusiliers

A.E. HARLING

5th O.B.L.I.

J. HARMAN

Royal Field Artillery

J. HARMAN

1st East Surrey

A. HARMSWORTH

1st Duke of Cornwall's L.I.

C.G. HARPER

1st Bedfordshire

D. HARRIS

Welsh Guards

P.J. HARRIS

26th Field Coy, Royal Engineers

F.A. HARRISON

Leinster Rgt. & 2nd R. Irish Regiment

J. HARRISON

2nd Gordon Highlanders

R. HARRISON

1/16th London

P.J. HARROD

9th Royal Sussex

T.J. HARTIGAN

7th Northamptonshire

R. HARTLEY

9th East Surrey

T. HARVEY

12th Manchester

W. HARVEY

4th Grenadier Guards

G.T. HARWOOD

2/5th Lancashire Fusiliers

M. HASSETT

6th Royal Irish Regiment

W. HATTON

1st Cheshire

C. HAW

1st Lincolnshire

R. HAW

16th K.R.R.C.

A. HAWES

21st Manchester

T. HAWKINS

15th Royal Warwickshire

H.T. HAWKRIDGE

3rd Coldstream Guards

P.GdV. HAWORTH

18th Manchester

G.R. HAYES-SADLER

2nd Royal Warwickshire

A. HAYWARD

5th K.S.L.I.

B.T. HAYWARD

17th Middlesex

L.W.G. HAYWARD

Royal Army Medical Corps

M.H.O. HAZELDEN

7th Royal West Kent

H. HEADLAND

6th K.O.Y.L.I.

L. HEADLEY

1/9th Highland Light Infantry

J. HEALEY

2nd Royal Warwickshire

A. HEAP

1st E. Lancs. & 20th Manchester

J.C. HEATHER

1/13th London

F.C. HEATON

2nd Royal Warwickshire

J. HEENAN

7th Border

E. HEGARTY, MC

2nd Royal Irish Regiment

W.G. HEMMINGS

2nd Royal Warwickshire

J.G.M. HENDERSON, MC

3rd Rifle Brigade

P. HENDERSON

7th Royal Inniskilling Fusiliers

T.E. HENDERSON

1st South Staffordshire

W.E. HENDERSON

Welsh Guards

A.J. HENSHAW

17th Liverpool

W.R. HERBERT

16th K.R.R.C.

C. HERRING

1st Duke of Cornwall's L.I.

A. HERRON

1/5th Northumberland Fusiliers

W. HESSELTINE

9th Rifle Brigade

H. HIBBERT

7th The Queen's

A. HIBBITT

6th K.O.Y.L.I.

A. HILL

2nd Royal Warwickshire

B. HINCKS

10th K.R.R.C.

T. HINDLEY

8th Loyal North Lancashire

A. HINDS

1st K.R.R.C.

A. HINGLEY

8th Rifle Brigade

T. HINKS

1/5th Cheshire

A.J. HINSLEY

1/4th Loyal North Lancashire

E.J. HINSLEY

1st K.R.R.C.

F. HITCHMAN

5th O.B.L.I.

F.E. HITCHON

2/5th Lancashire Fusiliers

C. HOARE

8th The Queen's

E.G. HOBART

6th Duke of Cornwall's L.I.

J.S. HODGE

4th South African Infantry

G. HODGES

10th Essex

S. HODGETTS

Royal Field Artillery

H.D. HOGG

16th K.R.R.C.

J.W. HOGG

32nd Royal Fusiliers

P.E. HOLDEN

2nd Royal Warwickshire

T. HOLDEN

2/5th Lancashire Fusiliers

W. HOLDEN

1/4th Loyal North Lancashire

J.D. HOLGATE

7th/8th K.O.S.B.

A. HOLLAND

2nd K.O.S.B.

A. HOLLAND

21st Manchester

E.H. HOLLAND

1st Gloucestershire

J.A. HOLLAND

7th East Lancashire

A. HOLLICK

1st Royal Welsh Fusiliers

J.M. HOLLINGWORTH

1st South African Infantry

F. HOLMAN

6th Somerset Light Infantry

T.J. HOLMDEN

7th Royal West Kent

A. HOLMES

New Zealand Field Artillery

E. HOLMES

9th K.R.R.C.

W.E. HOLT

1/4th Royal Lancaster

W.C. HONEYWOOD

1st Norfolk

H.J. HOOD

8th Norfolk

S.A. HOOD

1/5th Northumberland Fusiliers

J. HOOK

1st Royal Welsh Fusiliers

W. HOOTON

10th Essex

G.T. HOPE

9th Royal Sussex

H. HOPE

16th K.R.R.C.

J.H. HOPE

1/4th Loyal North Lancashire

H. HOPKINS, MM

23rd Royal Fusiliers

J.W. HORNBY

1/8th Liverpool

R. HORNE

16th K.R.R.C.

W.R. HORNETT

9th East Surrey

W.H. HORTIN

6th Duke of Cornwall's L.I.

B. HORTON

2nd Suffolk

P.J. HORTON

3rd Rifle Brigade

P.R. HORTON

1st Gloucestershire

J. HOUGHTON

1/5th Loyal North Lancashire

W. HOUGHTON

8th Black Watch

A. HOUSLEY

10th Sherwood Foresters

E. HOWARTH

18th Manchester

J. HOWARTH

10th Lancashire Fusiliers

L. HOWARTH

2/5th Lancashire Fusiliers

J.L. HOWELL

1st South African Infantry

H. HOWGATE

2nd K.O.S.B.

M.R. HOWSON

1st The Queen's

E. HUDSON

2nd South African Infantry

J.S. HUGGARD

6th Duke of Cornwall's L.I.

C. HUGHES

1st Liverpool

H. HUGHES

10th Royal Welsh Fusiliers

J. HUGHES

1st Royal Welsh Fusiliers

W. HUGHES

3rd Rifle Brigade

F. HUGO

1st Duke of Cornwall's L.I.

J.J. HUGO

1/12th London

A. HULLY

7th Border

W.H. HUMPHREYS

1st Royal Welsh Fusiliers

J.G. HUNTER

19th Northumberland Fusiliers

J.M. HUSSEY

2/5th Lancashire Fusiliers

E.G. HUTCHINS

24th Royal Fusiliers

T. HUTCHISON

1/9th Highland Light Infantry

J.W. HUTTON

1st South African Infantry

R.C. HUTTON

7th Border

R. HYDE

3rd Coldstream Guards

I

T. IBBOTSON

7th Leicestershire

J.P. INCH

1/9th Highland Light Infantry

W. INGHAM

2/5th Lancashire Fusiliers

G. INMAN

12th Liverpool

R.T. INNES

7th Duke of Cornwall's L.I.

J.B. IRELAND

9th Black Watch

G.T. IRVING

6th K.O.Y.L.I.

C.P.M. IRWIN

7th Royal Irish Fusiliers

L.W. ISEMONGER

1st South African Infantry

G.R. ISRAEL

3rd South African Infantry

J

A.G. JACKSON

15th Royal Warwickshire

E. JACKSON

10th Royal Welsh Fusiliers

J. JACKSON

1/4th Loyal North Lancashire

J.W. JACKSON

28th Australian Infantry

H.S. JAMES

2nd Suffolk

J. JAMIESON

3rd South African Infantry

J.D. JAMIESON

1/9th Highland Light Infantry

J.T. JARVIS

14th Royal Warwickshire

J.R.T.G. JASPER

6th Duke of Cornwall's L.I.

G.P.A. JEFFREY

1/9th Royal Scots

G. JENKINS

1/8th Middlesex

O. JENKINS

15th Machine Gun Company

J.G. JENNINGS

7th K.R.R.C.

E. JEPSON

10th Sherwood Foresters

C. JINKS

1st Northamptonshire

C.A. JOHANSON

43rd Machine Gun Company

A.E. JOHNSON

1st Loyal North Lancashire

F. JOHNSON

1st Liverpool

H. JOHNSON

1/5th South Lancashire

J. JOHNSON

10th Royal Welsh Fusiliers

O.H. JOHNSON

3rd Rifle Brigade

P. JOHNSON

1/4th Royal Lancaster

P. JOHNSON

24th Royal Fusiliers

F. JOHNSTON

1/19th London

W.J. JOHNSTON

1/5th Border

C.J. JONES

14th Royal Warwickshire

D.G. JONES

1st Royal Welsh Fusiliers

E. JONES

6th K.O.Y.L.I.

E.T. JONES

1st Royal Welsh Fusiliers

F. JONES

Royal Field Artillery

G. JONES

10th Royal Welsh Fusiliers

G.P. JONES

10th Royal Welsh Fusiliers

H.L. JONES

18th Manchester

J.C. JONES

1st South Staffordshire

J.D. JONES

1st Royal Welsh Fusiliers

L. JONES

1st Royal Welsh Fusiliers

R. JONES

9th Devonshire

S.C. JONES

1st South Staffordshire

T. JONES

3rd Coldstream Guards

T.H. JONES

18th Liverpool

W. JONES

1st Royal Welsh Fusiliers

W.H. JONES

Machine Gun Corps (Motor)

W.K. JONES

1/5th Cheshire

A.J. JORDAN

1st Gloucestershire

A.W. JORDAN

Australian Field Artillery

A.J. JOSEPH, MM

7th Rifle Brigade

W.H. JOYNES

6th Duke of Cornwall's L.I.

K

E. KALAHER

Royal Field Artillery

F. KANE

3rd South African Infantry

J. KANE

2/5th Lancashire Fusiliers

J.T. KEDWARD

8th K.R.R.C.

V.S. KEELY

16th K.R.R.C.

F.T. KEENS

1/18th London

J.M. KELLY

1/9th Royal Scots

W.A. KELLY

23rd Royal Fusiliers

T.H.G. KENDERDINE

2/5th Lancashire Fusiliers

J. KENNEDY

1st Cameronians

T. KENNISON

1st East Surrey

A.J. KENWARD

9th East Surrey

S. KENYON

1st Liverpool

T.B. KEYMS

Royal Field Artillery

O. KIELY

6th Royal Irish Regiment

A. KINGAN

12th Liverpool

A.E. KINGSLAND

2/2nd London F.C., Royal Engineers

R.M. KINMOND

10th Australian Infantry

J.R. KIRK

9th East Surrey

W.J. KIRKHAM

1st South African Infantry

A. KITCHING

17th Middlesex

W.B. KITELY

15th Royal Warwickshire

C. KNIGHT

2nd K.R.R.C.

G.W. KNIGHT

1st K.R.R.C.

C. KNIGHTS

10th Essex

H. KNIGHTS

1st Norfolk

A. KNOTT

1/4th Loyal North Lancashire

W. KNOWLES

3rd Coldstream Guards

J. KURN

2nd The Queen's

L

J.A. LAING

72nd Machine Gun Company

W. LAKE

1/5th Yorkshire

H. LAMB

Manchester Rgt. & 1st L.N. Lancs.

A.G. LAMBERT

Royal Field Artillery

J.R. LAMBERT

1/1st London F.C., Royal Engineers

J.J.W. LAMONT

16th Highland Light Infantry

L. LAMPITT

1st South Staffordshire

G.E. LARKING

1st Royal Welsh Fusiliers

J. LAVIN

2/5th Lancashire Fusiliers

L.P. LAWRENCE

2nd Irish Guards

W.A. LAWRENCE

15th Royal Warwickshire

W.A. LAWRENCE

9th Devonshire

W.A. LAWRY

Royal Garrison Artillery

S. LAWS

1/6th Northumberland Fusiliers

G. LAWSON

1/5th Cheshire

C.F. LAYTON

12th Royal Fusiliers

E.C. LEACH

17th Middlesex

H.C. LEACH

2nd O.B.L.I.

A. LEAGAS

32nd Royal Fusiliers

L.T. LEE

Royal Field Artillery

T. LEE

8th Rifle Brigade

H. LEEK

22nd Manchester

J. LEEMING

12th Royal Fusiliers

A. LEES

Royal Field Artillery

A. LEGGATT

2nd Royal Sussex

J. LEIGH

1st East Surrey

R. LEIGH

1st Royal Welsh Fusiliers

W.J. LENNON

Royal Field Artillery

J. LESTER

9th K.R.R.C.

C.T.K. LETCHFORD

2nd South African Infantry

F. LETTMAN

25th Australian Infantry

H. LEVENSON

7th Rifle Brigade

A.L. LEVICK

6th K.O.Y.L.I.

F.P. LEWIS

19th Durham Light Infantry

P. LEWIS

9th Devonshire

T.A. LEWIS

Welsh Guards

W.H. LEWIS

1st Royal Welsh Fusiliers

W.H. LEWIS

7th Royal Irish Fusiliers

B. LIDDIARD

16th Royal Warwickshire

W.M. LIGHTBODY

2nd Gordon Highlanders

P.O. LIMRICK

1/8th Liverpool

C.S. LING

9th East Surrey

M.W. LINSELL

16th Middlesex & 22nd Manchester

T. LINSTEAD

8th Rifle Brigade

J. LITHERLAND, DCM

7th Border

M.J.C. LITTLE

1st North Staffordshire

W.B. LITTLE

2nd South African Infantry

W. LITTLETON

1st Cameronians

S. LITTMAN

23rd Royal Fusiliers

H. LIVERSIDGE

1st Duke of Cornwall's L.I.

J.H. LLEWELLYN

5th K.S.L.I.

M.K.A. LLOYD

2nd Grenadier Guards

R.C. LLOYD

1st South African Infantry

W. LOCK

Manchester Rgt. & 1st L.N. Lancs.

E.W. LOCKEY

1/2nd London

H. LOCKTON

7th Leicestershire

T.B.J. LOGAN

2nd K.O.S.B.

J. LOGGIE

2nd Gordon Highlanders

A.J. LOMAN

9th Devonshire

J.H. LOMAS

98th Trench Mortar Battery

M.C. LOVEROCK

3rd South African Infantry

W.K. LOW

1/9th Highland Light Infantry

B.R. LOWE

2nd Worcestershire

F. LOWE

2/5th Lancashire Fusiliers

L. LOWE

1/5th Cheshire

H. LOWTHER

22nd Manchester

F. LUCAS

17th Manchester

H. LUCAS

1st Duke of Cornwall's L.I.

W.F. LUCAS

8th Rifle Brigade

A. LUCKIN

9th K.R.R.C.

R. LUPTON

3rd South African Infantry

T. LYNCH

2/5th Lancashire Fusiliers

S. LYSON

6th K.O.Y.L.I.

A. LYTHGOE

2/5th Lancashire Fusiliers

M

H.E. MACDONALD

12th K.R.R.C.

W. MACDONALD

2/5th Lancashire Fusiliers

W.C. MACEY

7th Somerset Light Infantry

A. MacFARLANE

1st Cameronians

T.P. MACFARLANE

Royal Garrison Artillery

R. MACGREGOR

8th Devonshire

C. MACKAY

1/9th Highland Light Infantry

P.D. MACKIE

1/14th London

F.G. MACKLIN

15th Royal Warwickshire

K.A. MacRAE

1/9th Highland Light Infantry

W.J. MACRO

1/9th East Surrey

C. MADDEN

1st South African Infantry

S. MADDOCK

1st Loyal North Lancashire

D. MAGAN

7th Seaforth Highlanders

R.P.G. MAGGS

1st Royal Welsh Fusiliers

J.J. MAHERRY

3rd South African Infantry

J.B. MAKINSON

1st Loyal North Lancashire

C. MALES

1st Bedfordshire

T.W. MALINS

1st Royal Welsh Fusiliers

F.W. MALLINSON

1st Liverpool

L.M. MANDY

2nd South African Infantry

G. MANN

1/19th London

F.G. MANNING

1/4th Suffolk

C.A. MANSELL

12th Middlesex

A. MARKS

17th Middlesex

A. MARRIOTT

7th Duke of Cornwall's L.I.

J. MARSDEN

1/4th Loyal North Lancashire

C. MARSHALL

1st Royal Welsh Fusiliers

R. MARSLAND

2/5th Lancashire Fusiliers

A.B. MARSTON

7th The Queen's

F. MARTIN

13th Essex

H.B. MARTIN

17th Middlesex

R. MARTIN

9th Devonshire

W.T. MARTIN

8th Rifle Brigade

A. MARVILL

10th Sherwood Foresters

F. MASON

2nd K.O.S.B.

G.F. MASON

8th Norfolk

J.G. MASON

1st Royal Fusiliers

L. MASTERS

16th K.R.R.C.

E. MATHER

8th The Buffs

F. MATTHEWS

5th O.B.L.I.

J. MATTHEWS

10th Sherwood Foresters

T.G. MATTHEWS

16th K.R.R.C.

T.W. MAUGHAN

1/6th Northumberland Fusiliers

C.H. MAUNDERS

1st Royal Fusiliers

W. MAUNDRELL

2/4th Gloster. & 9th Devonshire

E.E. MAY, DCM

20th Manchester

E.W. MAYO

4th Grenadier Guards

E. MAYOR

1/5th Royal Lancaster

F.E.H. MAYSON

6th K.O.Y.L.I.

J.C. McBRINN

2nd Royal Irish Regiment

W. McCALLUM

1/9th Highland Light Infantry

C.A. McCANN

Australian Field Artillery

T. McCANN

1/8th Liverpool

F. McCLELLAN

164th Machine Gun Company

L. McCOMISH

1/9th Highland Light Infantry

D. McDERMOTT

6th Connaught Rangers

A.J. MCDONALD

2nd South African Infantry

J. McDONALD

1/9th Highland Light Infantry

P. McEWAN

9th Black Watch

H.N. McFARLANE

6th Australian Infantry

F. McGARRY

11th Liverpool

P.J. McGINNEY

6th Connaught Rangers

T. McGOVERN

2nd Gordon Highlanders

F. McGOWAN

1/8th Liverpool

J. McGOWAN

6th Royal Irish Regiment

P. McGUIRE

7th Royal Irish Fusiliers

W.J. McGUIRE

1st Royal Welsh Fusiliers

R. McHUGH

1st Irish Guards

A.H. McJANNET

Royal Field Artillery

H. McKEE

1st K.R.R.C.

D. McKENNA

7th Royal Irish Rifles

G. McKENZIE

1st Gordon Highlanders

W. McLAUGHLIN

1/9th Highland Light Infantry

T.A. McLELLAN

Argyll & Sth. Hghrs. & 1/14th London

J.N. McLEOD

1/9th Highland Light Infantry

F.D. MCLEROTH

3rd South African Infantry

H.A. MCMAHON

3rd South African Infantry

W. McMURRAY

164th Machine Gun Company

P. McNERNEY

7th Royal Irish Rifles

R.G. McPHIE

2nd Gordon Highlanders

T. MEAD

8th K.R.R.C.

R. MEADES

19th Middlesex

A.H. MEADOWS

1/8th Liverpool

R.W. MEADOWS

1/13th London

C.S. MEARES

24th Royal Fusiliers

H.K. MEEK

9th K.R.R.C.

T. MELLOR

20th Manchester

W. MELLOR

18th Manchester

J.T. MELVILLE

H.L.I. & 1/4th Northumberland Fus.

W. MEREWETHER

2nd Royal Warwickshire

T. MERRITT

6th Somerset Light Infantry

J. MIDDLEBROOK

2/5th Lancashire Fusiliers

B. MIDDLETON

1st Norfolk

C. MIDDLETON

1st Cameronians

A. MILES

32nd Royal Fusiliers

C.H. MILES

8th Norfolk

H.F. MILES

2nd K.O.S.B.

J. MILLER

3rd Coldstream Guards

R.F. MILLER

9th Devonshire

W.R. MILLIKEN

New Zealand Field Artillery

A.E. MILLS

2nd The Queen's

C.P. MILLS

1/16th London

H.H.T. MILLS

1st Norfolk

R.L. MILLS

Royal Field Artillery

C.L. MINETT

16th K.R.R.C.

H.A. MINSHALL

Royal Field Artillery

W. MISSON

24th Royal Fusiliers

A. MITCHELL

7th Somerset Light Infantry

A.L. MITCHELL

1st Cameronians

D. MITCHELL

Royal Field Artillery

J. MITCHELL

8th Royal Dublin Fusiliers

M. MITCHELL

1st Irish Guards

W.McN. MITCHELL

2nd K.O.S.B.

B.O. MITTEN

56th Signal Coy, Royal Engineers

W.P. MOCK

9th Devonshire

P. MOCKETT

1st North Staffordshire

W. MOFFETT

13th Northumberland Fusiliers

P.J. MOLES

6th Duke of Cornwall's L.I.

W.J. MOODY

2nd Coldstream Guards

G.H. MOORE

20th Royal Fusiliers

J.H. MOORE

15th Lancashire Fusiliers

F. MORAN

2/5th Lancashire Fusiliers

J. MORGAN

10th Royal Welsh Fusiliers

T. MORGAN

Royal Field Artillery

F. MORRIS

23rd Royal Fusiliers

H. MORRIS

1/5th Cheshire

R. MORRIS

1st Royal Welsh Fusiliers

T. MORRIS

5th K.S.L.I.

W. MORRIS

1st K.R.R.C.

A. MORRISON

1st Black Watch

J. MORT

1/8th Liverpool

W.H. MORTIBOYS

2nd K.R.R.C.

W. MORTIMER

1st Bedfordshire

M.J. MOSS

1/16th London

J. MOULES

7th Northamptonshire

W.H. MOULES

7th Northamptonshire

G. MOWER

1/4th Suffolk

A.H. MOXEY

1/12th London

C.E. MUDDELL

8th Rifle Brigade

J. MULDOON

1/5th London

J. MULLIGAN

10th Durham Light Infantry

J. MULQUEEN

1st Irish Guards

G. MUNDAY

2nd Royal Warwickshire

A. MURCH

2nd Gordon Highlanders

W.A. MURDOCH

2nd K.O.S.B.

C. MURPHY

12th K.R.R.C.

T. MURPHY

1st Loyal North Lancashire

A. MURRAY

2nd K.O.S.B.

A. MURRAY

8th Rifle Brigade

I. MURRAY

2nd K.O.S.B.

J. MURRAY

1/14th London

R. MURRAY

2nd K.O.S.B.

T.J. MURRAY

1st K.R.R.C.

S.A. MURRILL

17th Middlesex

G.H.T. MUSK

1st Norfolk

A. MUTCH

8th K.R.R.C.

J. MYERS

8th Rifle Brigade

N

W.H.F. NABBS

17th Middlesex

R. NANCAROW

1st Royal Welsh Fusiliers

A.F. NASH

1/4th Northumberland Fusiliers

J.Y. NASH

1st South African Infantry

T.R. NASON

60th Trench Mortar Battery

F. NAYLOR

10th K.R.R.C.

R. NAYLOR

3rd South African Infantry

A.B. NEAL, MM

3rd Coldstream Guards

H. NEAL

8th Norfolk

J. NEAL

23rd Middlesex

C.J. NEALE

6th Duke of Cornwall's L.I.

G.T. NEAME

7th The Buffs

A. NEARY

8th Royal Inniskilling Fusiliers

F. NEEDLEY

Manchester Rgt. & 1st L. N. Lancs.

T. NEILSON

2nd Gordon Highlanders

A. NELSON

14th Royal Warwickshire

W. NELSON

1st Gordon Highlanders

C. NEWBERRY

3rd South African Infantry

F.T. NEWLAND

2nd Suffolk

E.A. NEWTON

12th Rifle Brigade

E.A. NEWTON

3rd South African Infantry

R.E. NICHOLLS

10th West Yorkshire

D. NICHOLSON

2nd K.O.S.B.

E. NICHOLSON

7th Royal Irish Fusiliers

F.C. NILES

9th Devonshire

D.W. NISBET

1/14th London

P.J. NIXON

10th Durham Light Infantry

B. NOBBS

1st Norfolk

B.J. NOLAN

2nd Royal Irish Regiment

W. NOLAN

2nd Royal Irish Regiment

J. NORGATE

1st Norfolk

H. NORMAN

1/4th Northumberland Fusiliers

J.T. NORMAN

2nd South Staffordshire

R.T. NORMAN

8th Devonshire

C.W. NORTH

15th Royal Warwickshire

F.W. NORTH

R. Irish Rgt. & 6th Connaught Rgrs.

H. NORTH

9th K.R.R.C.

W. NORTH

13th Essex

T. NORTHEN

1st K.R.R.C.

A.H.T. NORTHOVER

6th Dorsetshire & 9th Devonshire

C. NORTHOVER

7th Duke of Cornwall's L.I.

W.E. NORTHWAY

6th Somerset Light Infantry

E.G. NORTON

2nd Coldstream Guards

J.W. NORTON

Royal Field Artillery

E.G. NOTT

2/4th Gloster. & 9th Devonshire

A. NUDD

1st Norfolk

J.J. NURSE

14th Royal Warwickshire

W.H.R. NUTKINS

9th E. Surrey. & 8th The Queen's

O

J. O'CONNELL

1/18th London

M. O'CONNOR

1st Irish Guards

R.T. O'CONNOR

9th Devonshire

O. O'DOWD

1/6th Northumberland Fusiliers

J. O'NEILL

1st Northumberland Fusiliers

W. O'NEILL

2nd K.O.S.B.

W.A. OAKINS

8th Devonshire

C. OAKLEY

Royal Field Artillery

I. OGDEN

1/4th Loyal Nortl Lancashire

W. OGDEN

19th Manchester

A.E. OLDHAM

1/5th Cheshire

F.S. OLIVER

18th Manchester

W. ORPE

9th K.R.R.C.

W. ORR

1st Gordon Highlanders

W.A. OSCROFT

9th K.R.R.C.

H.W. OTRIDGE

1/24th London

J.A. OTTO

2nd Suffolk

W. OWEN

17h Middlesex

W.H. OWENS

1st Cheshire

J. OXENDALE

1/7th Northumberland Fusiliers

P

J.H. PACEY

21st Manchester

A. PAGE

2nd Suffolk

E.S. PAGE

19th Northumberland Fusiliers

J.C.W. PAGE

Hertfordshire Rgt. & 8th Gloster.

R.P. PAGE, MM

8th Norfolk

A.E. PAGET

8th The Buffs

G.A. PAIN

1/4th London

G.H. PALETHORPE

9th Black Watch

A. PALMER

10th Sherwood Foresters

J. PALMER

10th Essex

J. PANNELL

1/4th Northumberland Fusiliers

W. PARK

1/4th Loyal North Lancashire

C.W. PARKER

14th Royal Warwickshire

C.W. PARKER

10th K.R.R.C.

G.F. PARKER

8th Royal Irish Fusiliers

T.E.E. PARKER

6th K.O.Y.L.I.

W.T. PARKER

21st Manchester

A.H. PARKES

2nd R. Fusiliers & 2nd The Queen's

T. PARNHAM

10th Sherwood Foresters

L.W. PARRY-CROOKE

23rd Royal Fusiliers

C.T. PASCOE

8th R. W. Kent & 22nd Manchester

W.C. PATE

1/5th Cheshire

P. PATENALL

1st Northamptonshire

J. PATERSON

2nd Gordon Highlanders

T.E. PATTERSON

1st South African Infantry

W.I. PATTERSON

7th Border

J. PATTINSON

1/5th Border

J.R. PATTINSON

100th Machine Gun Company

R. PATTMAN

1/7th Middlesex

G. PAYNE

11th Hampshire

J. PAYNE

8th The Buffs

J. PAYNE

10th Durham Light Infantry

T. PEAK

1/18th London

W.J. PEAKE

5th O.B.L.I.

A. PEARCE

7th The Queen's

A. PEARCE

1st South African Infantry

W.A. PEARCE

16th K.R.R.C.

J. PEARSALL

7th K.R.R.C.

H. PEARSON

84th Field Coy, Royal Engineers

W.H. PEARSON

8th East Surrey

W. PEAT

8th Rifle Brigade

J. PEDUZZI

24th Royal Fusiliers

W.G. PELLS

16th K.R.R.C.

W.C. PEMBERTON

7th Rifle Brigade

T.F. PEMBROKE

1st Royal West Kent

J. PENMAN

Machine Gun Corps (Inf)

W. PENN

3rd Rifle Brigade

T. PENNINGTON

1st Devonshire

C. PEPPER

16th K.R.R.C.

A.W. PERCIVAL

1/8th Liverpool

A. PERKINS

1st Royal Welsh Fusiliers

J.H. PERKINS

3rd South African Infantry

E. PERRETT

7th K.R.R.C.

W. PERRY

6th K.O.Y.L.I.

P. PETTITT

2nd K.O.S.B.

D. PHILLIPS

13th Welsh

J. PHILLIPS

9th Devonshire

J.N. PHILLIPS

1/8th Liverpool

S. PICKERING

16th Northumberland Fusiliers

W.E. PIGNEY

1st Norfolk

E. PILLEY

1st Duke of Cornwall's L.I.

W.G. PINN

9th Devonshire

E. PLANT

1st Royal Welsh Fusiliers

E.A. POLIN

10th Royal Welsh Fusiliers

D. POLLITT

Royal Field Artillery

J. POLLITT

1/9th Highland Light Infantry

E.H. PONDER

1/4th Suffolk

G.H. POOLE

9th Rifle Brigade & 2nd K.R.R.C.

T.F. POOLE

6th Duke of Cornwall's L.I.

F. PORTER

7th K.R.R.C.

F. POTTER

2nd Grenadier Guards

A. POVEY

6th K.O.Y.L.I.

E.E. POWELL

7th Duke of Cornwall's L.I.

G.T. POWELL

1/5th Cheshire

W. POWELL

Manchester Rgt. & 1st L.N. Lancs.

P. POWER

2nd Royal Irish Regiment

C.E. POYNTON

18th Manchester

J.H. PRATT

8th Rifle Brigade

L. PREDHUMEAU

22nd Manchester

D. PRENTICE

1/14th London

H. PRESCOTT

17th Lancashire Fusiliers

C.F.H. PRESTON

1st Royal Berkshire

J. PRICE

1/12th London

S. PRICE

1st Loyal North Lancashire

T. PRICE

21st Manchester

W. PRICE

8th K.R.R.C.

G. PRINCE

12th Royal Fusiliers

J.R.S. PRINCE-PATTISON

2nd Gordon Highlanders

F.R. PRIOR

9th Devonshire

W.H. PRIOR

1/3rd London

T. PRITCHARD

10th K.R.R.C.

W.J. PRITCHARD

10th Royal Welsh Fusiliers

J. PROCTER

1/4th Loyal North Lancashire

A. PROOM

7th Border

J. PUFFER

10th Royal Welsh Fusiliers

H. PULFORD

2nd South African Infantry

P.B. PUNTER

2/4th Gloster. & 9th Devonshire

T.O. PURDON, MC

7th Leinster

A.C. PUSEY

7th The Queen's

J.E. PUSEY

6th Royal Berkshire

R.A. PUTT

11th Rifle Brigade

Q

S. QUEENBOROUGH

3rd Canadian Infantry

A. QUINE

1/8th Liverpool

R

J. RAE

2nd K.O.S.B.

P. RAFFERTY

2nd Royal Irish Regiment

E.W. RAFTER

2nd South African Infantry

W.A. RAISON

10th Duke of Cornwall's L.I.

J. RANDALL

10th Durham Light Infantry

J.J. RANDALL

7th K.R.R.C.

H.E. RANDS

1/4th Suffolk

J. RATHBAND

9th Royal Dublin Fusiliers

F. RAVENSCROFT

9th K.R.R.C.

J. RAWLINSON

2nd Suffolk

J.J. RAWSON

9th Royal Dublin Fusiliers

R. READ

9th Royal Dublin Fusiliers

L.O. READER

Royal Field Artillery

J. REDFERN

2/5th Lancashire Fusiliers

D. REES

9th Devonshire

P.L. REES

20th Royal Fusiliers

B. REILLY

2nd Gordon Highlanders

W. REVELEY

9th K.R.R.C.

R.E.N. REYNOLDS

1st East Surrey

W. REYNOLDS

2nd Worcestershire

R. RHODES

1st Cameronians

D.V. RICE

9th Loyal North Lancashire

C. RICHARDS

25th Australian Infantry

F.W. RICHARDS

22nd Royal Fusiliers

W.A. RICHARDS

1st South Staffordshire

A.A. RICHARDSON

R.A.M.C. & 1/15th London

L. RICHARDSON

9th K.R.R.C.

C.H. RICKETTS

6th Duke of Cornwall's L.I.

W.M. RIDDOCH

1st Gordon Highlanders

R.P. RIDLEY

1/16th London

P. RILEY

9th Devonshire

A. RISK

9th Black Watch

J.M. RITCHIE

12th Royal Scots

A.J. RIVETT

1/16th London

A.E. ROBERTS

2nd South African Infantry

A.W. ROBERTS

Manchester Rgt. & 1st L.N. Lancs.

E.G. ROBERTS

3rd Coldstream Guards

J. ROBERTS

1st Irish Guards

J. ROBERTS

10th Royal Welsh Fusiliers

R.J. ROBERTS

10th Royal Welsh Fusiliers

T. ROBERTS

5th K.S.L.I.

J. ROBERTSON, DCM

1/9th Highland Light Infantry

H.A. ROBINSON

9th K.R.R.C.

H.R. ROBINSON

10th Gloucestershire

U.H. ROBINSON

7th K.R.R.C.

W. ROBINSON

1st Bedfordshire

W. ROBINSON

73rd Machine Gun Company

J. ROBSON

7th K.O.Y.L.I.

J. ROCKWELL

2nd Royal Warwickshire

J.H. ROCKEY

9th Devonshire

A. ROGERS

5th O.B.L.I.

C.E. ROGERS

9th East Surrey

P. ROGERS

10th Royal Welsh Fusiliers

S.C. ROGERSON

3rd South African Infantry

R. ROLLAND

1/14th London

W. ROPER

1st Loyal North Lancashire

G. ROSE

10th Sherwood Foresters

G.H.T. ROSS

13th Essex

R.S. ROSS

2nd K.O.S.B.

F.A. ROUT

New Zealand Field Artillery

G. ROWE

2nd Suffolk

C. ROWELL

1/4th Northumberland Fusiliers

J. ROWLANDS

5th K.S.L.I.

J. ROYSE

1/5th Loyal North Lancashire

A. RUDD

1/18th London

A.A. RUMMINGS

12th Gloucestershire

T. RUSSELL

1/9th Highland Light Infantry

T.C. RUSSELL

1st South Staffordshire

T. RUTHERFORD

1/7th Northumberland Fusiliers

R. RYAN

Army Service Corps

W.G. RYDER

1st Lincolnshire

E.C. RYLES

32nd Royal Fusiliers

S

S.G. SABIN

5th O.B.L.I.

E.A. SALMON

9th K.R.R.C.

G. SALMON

2nd Suffolk

E.W. SANDERS

9th Royal Sussex

J.McM. SANDERS

15th Royal Warwickshire

C.E. SARGENT

8th The Buffs

A.R. SAUNDERS

8th Devonshire

C.F. SAUNDERS

7th Northamptonshire

J. SAUNDERS

1st Liverpool

T. SAUNDERS

1st South Staffordshire

J. SAVAGE

1st Coldstream Guards

J. SAYERS

18th Manchester

J.T. SCARLET

1st Royal Welsh Fusiliers

J. SCHOFIELD

22nd Manchester

R. SCHOFIELD

2/5th Lancashire Fusiliers

J.R. SCORER

9th K.R.R.C.

A. SCOTT

2nd K.O.S.B.

D. SCOTT

1/9th Highland Light Infantry

F. SCOTT

15th West Yorkshire

G.L. SCOTT

4th South African Infantry

J. SCOTT

1/9th Highland Light Infantry

R. SCOTT

1st Grenadier Guards

R. SCOTT

2nd Gordon Highlanders

R.B.I. SCOTT

1/1st London

T.M. SCOTT

2nd K.O.S.B.

B. SEABORN

Manchester Rgt. & 1st L.N. Lancs.

L. SEABROOK

1/8th Liverpool

F. SEAMAN

1st East Surrey

J. SEERS

17th Middlesex

W. SELLS

Manchester Rgt. & 1st L.N. Lancs.

D. SEMPLE

1/9th Highland Light Infantry

W.E. SENIOR

1/8th Liverpool

W.J. SENIOR

21st Manchester

J. SEWELL

4th Grenadier Guards

J. SHANNON

2nd K.O.S.B.

E.V. SHARP

16th K.R.R.C.

H. SHARPE

1st Royal Fusiliers

W.A. SHARPE

1/16th London

G. SHAW

1st North Staffordshire

J. SHAW

7th South Lancashire

J.B. SHAW

10th Royal Welsh Fusiliers

J.W. SHAW

10th Sherwood Foresters

T. SHAW

1/5th Cheshire

N. SHAW-STEWART

3rd Rifle Brigade

F. SHEER

3rd Coldstream Guards

F. SHEFFIELD

1st Northamptonshire

L.A. SHEFFIELD

17th Australian Infantry

G. SHELLEY

2nd Royal Sussex

H.R. SHERIDAN

6th Connaught Rangers

J. SHEVLIN

1/8th Liverpool

H.J. SHEW

1/3rd London

C. SHIELDS

18th Manchester

B.J. SHORE

1/13th London

B.G. SHORTER

8th The Queen's

T. SIDEBOTTOM

1/8th Liverpool

T. SIM

8th Black Watch

W. SIMPSON

9th Devonshire

W.R. SIMPSON

New Zealand Field Artillery

F.A. SKIDMORE

14th Royal Warwickshire

A.E. SLADE

8th R. Fusiliers & 19th Manchester

L.G.H. SLANN

1st East Surrey

E.W.J. SLATCHER

25th Australian Infantry

C.G. SLATER

Royal Field Artillery

I. SLATER

1st South Staffordshire

A. SLEATH

1st Royal Fusiliers

J.D. SLEIGHTHOLME

22nd Manchester

C. SLINN

42nd Machine Gun Company

A. SMITH

1st Royal Berkshire

A.D. SMITH

13th Essex

A.J. SMITH

83rd Field Coy, Royal Engineers

E.G. SMITH

7th Canadian Infantry

F. SMITH

7th Northamptonshire

F. SMITH

New Zealand Pioneers

G. SMITH

14th Royal Warwickshire

G. SMITH

2nd K.O.S.B.

G.W. SMITH

16th Midlesex & 22nd Manchester

J. SMITH

2/5th Lancashire Fusiliers

J. SMITH

1/4th Loyal North Lancashire

J.H. SMITH

9th Devonshire

J.T. SMITH

1st Grenadier Guards

M. SMITH

7th K.O.Y.L.I.

P.C. SMITH

W. Kent Yeo. & 13th Middlesex

R. SMITH

3rd Coldstream Guards

R. SMITH

10th Royal Warwickshire

R. SMITH

1st Norfolk

R.E. SMITH

Welsh Guards

R.E. SMITH

1/12th London

S.J. SMITH

8th Norfolk

T. SMITH

1/4th Northumberland Fusiliers

T. SMITH

7th Northamptonshire

W. SMITH

1/5th Loyal North Lancashire

W. SMITH

17th Manchester

W. SMITH

21st Manchester

W.E. SMITH

8th K.R.R.C.

D. SMYTH

2nd K.O.S.B.

L.H. SNEDDON

4th South African Infantry

J. SNELLING

8th Norfolk

S.S. SNELSON

Royal Field Artillery

H. SNOW

9th Devonshire

F.H. SOMERSET

3rd South African Infantry

C.A.H. SOMERVILLE

Royal Field Artillery

H.S. SOULSBY

6th K.O.S.B.

T. SOWERBY

1/4th Northumberland Fusiliers

F. SPELLMAN

8th Rifle Brigade

P. SPENCE

2nd K.O.S.B.

C. SPENCER

7th Northamptonshire

T.G. SPERINCK

8th Rifle Brigade

F.R. STAFFORD

1st K.R.R.C.

H.W. STAMMERS

6th Duke of Cornwall's L.I.

F. STANBRIDGE

60th Trench Mortar Battery

E. STANLEY

1st Cameronians

H.O. STANNARD

1/4th Suffolk

C.E. STANTON

1st Royal Fusiliers

G.A. STANTON

Royal Field Artillery

J. STAPLE

6th Somerset Light Infantry

F. STARLING

9th Australian Infantry

J. STARLING, MM

1st Norfolk

W.J. STEEL

1/5th Border

A.E. STEELE

1st K.R.R.C.

I. STEELE

10th Durham Light Infantry

T. STEELE

1st North Staffordshire

G.J.M. STEPHEN

2nd K.O.S.B.

A.C. STEVENS

1st Cameronians

A.V. STEVENS

7th K.R.R.C.

C. STEVENS

8th Royal Sussex

H. STEVENS

7th East Surrey

G.H. STEVENSON

1st Leicestershire

C.A. STEWART

1/9th Highland Light Infantry

T. STEWART

1/9th Highland Light Infantry

W. STEWART

2nd K.O.S.B.

R. STILTON

10th Royal Welsh Fusiliers

R. STIRLING

1/6th Argyll and Sutherland Hghrs.

R.L. STIRLING

Royal Garrison Artillery

H. STOCKER

New Zealand Field Artillery

R.J. STOKES

2nd K.R.R.C.

G. STONE

2nd The Queen's

G. STONE

2nd Royal Irish Regiment

J. STONE

14th Royal Warwickshire

J.H. STONES

1/5th Border

W. STOTT

11th Liverpool

P.A. STOVOLD

2nd The Queen's

F. STREATHER

10th The Queen's

C.H. STUART

1st South African Infantry

W. STUART

18th Lancashire Fusiliers

O. STURDY

1/9th Highland Light Infantry

G.R. STYLES

16th Royal Warwickshire

M. SUGARMAN

17th Manchester

A.H. SULLEY

2nd K.O.S.B.

A. SULLIVAN

2nd K.O.S.B.

A.J. SULLIVAN

1/2nd London

T.P. SULLIVAN

2nd Royal Warwickshire

W. SUMMERFIELD

8th The Queen's

J.C. SUTHERLAND

Royal Garrison Artillery

L.T. SUTHERLAND

12th Rifle Brigade

E.H. SUTTON

8th Norfolk

R.S. SUTTON

5th Australian Infantry

A.E. SWEETMAN

6th Duke of Cornwall's L.I.

H.G. SWINDELL

Royal Field Artillery

J. SWINFORD

2nd O.B.L.I.

J. SYMMONS

6th Duke of Cornwall's L.I.

T

J.J. TALJAARD

3rd South African Infantry

T. TAMS

16th Royal Warwickshire

S. TAPLEY

1/5th Cheshire

F.W. TARLING

32nd Royal Fusiliers

A. TAYLOR

1st K.R.R.C.

A.C. TAYLOR

2nd Suffolk

F.H. TAYLOR

1st Gloucestershire

H. TAYLOR

W. Kent Yeo. & 13th Middlesex

H. TAYLOR

16th K.R.R.C.

J. TAYLOR

2/5th Lancashire Fusiliers

J. TAYLOR

9th K.R.R.C.

S. TAYLOR

1/9th Liverpool

V. TAYLOR

149th Machine Gun Company

W. TAYLOR

1/4th Loyal North Lancashire

W. TAYLOR

24th Manchester

C.L. TEAPE

9th Devonshire

J.L. TENNANT

1/9th Highland Light Infantry

R.E. TENNANT

6th K.O.Y.L.I.

W.H. TENNANT

4th South African Infantry

G. TENNICK

1/5th Border

D.B. TETTMAR

13th Essex

P.H. THACKER

15th Royal Warwickshire

W.C.R. THEOBALD

2nd South African Infantry

A. THOMAS

10th Royal Welsh Fusiliers

A.C. THOMAS

10th Royal Welsh Fusiliers

C. THOMAS

1st Gloucestershire

C.S. THOMAS

12th Gloucestershire

J.E. THOMAS

Welsh Guards

E. THOMASSON

141st Machine Gun Company

C. THOMPSON

45th Australian Infantry

J. THOMPSON

6th K.O.Y.L.I.

T. THOMPSON

13th Liverpool

J. THOMSON

10th Cameronians

R. THOMSON

2nd Royal Scots Fusiliers

S. THOMSON

2nd K.O.S.B.

W.A. THOMSON

1st Cameronians

R.B. THORBURN

4th South African Infantry

H.J. THURLOW

1st Norfolk

H.J. THURSTON

17th Middlesex

J. TIDSWELL

18th Manchester

A. TIGHE

2/5th Lancashire Fusiliers

H.C. TIMMINS

15th Royal Warwickshire

T.H. TIMMS

10th Durham Light Infantry

H.E. TIPPETT

2nd Grenadier Guards

A. TIPTON

24th Royal Fusiliers

C. TOD

10th K.R.R.C.

R. TODD

1/4th Loyal North Lancashire

R.A. TOMALIN

23rd Royal Fusiliers

A.B. TONGE

1/4th London

C.J. TONKS

1st South Staffordshire

H. TOWN

Royal Field Artillery

J. TRAVERSE

1/5th South Lancashire

H. TRICKEY

1/13th London

W. TRIGG

11th Liverpool

J. TRIMMER

1st Loyal North Lancashire

J.J. TROTT

10th Sherwood Foresters

W.J. TUBB

5th O.B.L.I.

W.H. TUBBS

3rd South African Infantry

G. TUCK

Royal Garrison Artillery

H.J. TUDOR

1st Royal Welsh Fusiliers

H.T. TUDOR

1st North Staffordshire

C.E. TUFNELL

3rd Coldstream Guards

H. TULLY

8th Black Watch

W.P. TUNGATE

1st Norfolk

J. TURNBULL

1/9th Royal Scots

A.E. TURNER

24th Royal Fusiliers

H.A. TURNER

1st Norfolk

J. TURNER

2/5th Lancashire Fusiliers

H. TURVEY

15th Royal Warwickshire

R.R. TUTTLE

1st Norfolk

T.C. TWEEDY

1/6th Northumberland Fusiliers

H.A. TYDEMAN

12th Middlesex

V. TYLER

Royal Field Artillery

W.T. TYNAN

1st Liverpool

W.G. TYRRELL

1/7th Middlesex

U

H. UNSWORTH

2/5th Lancashire Fusiliers

R. UNSWORTH

9th K.R.R.C.

J.S. UPTON

17th Manchester

V

C. VAN BLERK

1st South African Infantry

W.C.F. VAUDREY-BARLEY-MILL

8th Rifle Brigade

G.E. VAUGHAN, MC

3rd Coldstream Guards

W. VENABLES

21st Manchester

E.V. VENNER

3rd Rifle Brigade

G.C. VICKERY

24th Royal Fusiliers

F.T. VINSON, MM

1/18th London

W

J.W. WADDINGTON

1st South Wales Borderers

J. WAGSTAFF

6th Duke of Cornwall's L.I.

E. WAINE

1/5th South Lancashire

A.H. WALES

11th Leicestershire

W.T.R. WALES

3rd South African Infantry

F.C. WALKER

11th Hampshire

J.B. WALKER

1st South African Infantry

J.A. WALLER

2nd Suffolk

A.F. WALSH

1st Liverpool

J. WALSH

6th Royal Irish Regiment

W. WALSH

1st Royal Munster Fusiliers

A. WALTERS

Welsh Guards

B. WALTERS

10th Royal Welsh Fusiliers

J. WALTERS

9th Sherwood F. & 7th Lincolnshire

D.C. WARD

8th K.R.R.C.

M. WARD

6th Connaught Rangers

P. WARD

10th Durham Light Infantry

B.C.C. WARDE

2nd O.B.L.I.

T. WAREING

1/4th Loyal North Lancashire

E. WARNE

9th Devonshire

O. WARNER

1/24th London

A. WASHBROOK

5th O.B.L.I.

W. WATERMAN

1/18th London

E.C. WATERS

9th Royal Fusiliers

T.A. WATERS

9th Royal Fusiliers

O.P. WATKINS

6th K.O.Y.L.I.

F. WATSHAM

Royal Field Artillery

F.A. WATSON

1st Royal Welsh Fusiliers

R. WATSON

99th Machine Gun Company

J. WAY

Royal Field Artillery

M. WEATHERLEY

13th Durham Light Infantry

J. WEAVER

1st South Staffordshire

A. WEBB

18th Manchester

F. WEBB

9th East Surrey

F. WEBB

8th Rifle Brigade

G. WEBB

10th Royal Fusiliers

A. WEBBER

1/5th London

B. WEBBER

6th Somerset Light Infantry

F. WEBSTER

1/4th Royal Lancaster

G.E. WEBSTER

2nd K.O.S.B.

T.J. WEBSTER

1/7th Middlesex

C.F. WELBIRG

1st Cameronians

E.C. WELLICOME

24th Royal Fusiliers

R. WELLS

1st Royal Fusiliers

F.H. WESCOTT

24th Royal Fusiliers

V.J. WEST

23rd Royal Fusiliers

G.W. WESTMORE

1/3rd London

D.G. WESTON

Machine Gun Corps (Inf)

A. WESTRAN

2nd Royal Scots Fusiliers

J.W. WHANN

1/4th Northumberland Fusiliers

C.W. WHEELER

12th Gloucestershire

H.E. WHEELER, DCM

2nd K.O.S.B.

J.P. WHEELER

1/7th Middlesex

P. WHELAN

7th Royal Irish Fusiliers

C. WHITE

1/3rd London

E. WHITE

9th K.R.R.C.

G. WHITE

7th Duke of Cornwall's L.I.

J. WHITE

1st Northamptonshire

J.W. WHITE

7th/8th K.O.S.B.

P.C. WHITE

1/2nd London

G. WHITEHOUSE

1st Royal Welsh Fusiliers

A. WHITFIELD

Royal Field Artillery

A. WHITHAM

7th K.O.Y.L.I.

E. WHITTAKER

1/5th Loyal North Lancashire

J.R. WHITTAKER

6th K.O.Y.L.I.

B.V. WHITTINGHAM

98th Machine Gun Company

A. WHITWAM

2nd K.O.S.B.

A. WICKMAN

1/3rd London

J.R. WILD

18th Lancashire Fusiliers

W. WILDRIDGE

10th Royal Welsh Fusiliers

J.R.R. WILES

26th Royal Fusiliers

H.L. WILKES

1st Duke of Cornwall's L.I.

C. WILKINS

18th Canadian Infantry

T. WILKINS

1st Loyal North Lancashire

C. WILKINSON

100th Machine Gun Company

E.W. WILKINSON

10th Essex

J.G. WILKINSON

1/5th Border

J.H. WILKINSON

1/8th Liverpool

J.T. WILKINSON

1/5th Cheshire

A.I. WILLIAMS

1st Sherwood Foresters

D.H. WILLIAMS

1/4th Loyal North Lancashire

E. WILLIAMS

1/4th London

E.T. WILLIAMS

10th Royal Welsh Fusiliers

J.H. WILLIAMS

2nd Gordon Highlanders

M. WILLIAMS

9th Devonshire

M. WILLIAMS

10th Royal Welsh Fusiliers

R. WILLIAMS

10th Royal Welsh Fusiliers

R. WILLIAMS

10th Royal Welsh Fusiliers

S.A. WILLIAMS

1/9th Highland Light Infantry

T. WILLIAMS

1st Royal Welsh Fusiliers

W. WILLIAMS

12th Gloucestershire

W.L. WILLIAMS

13th Middlesex

J. WILLIAMSON

Royal Field Artillery

W.H. WILLIS

9th East Surrey

T. WILLSON

7th Rifle Brigade

W.E. WILLSON

1st South African Infantry

W.J. WILSHERE

3rd Rifle Brigade

A.G. WILSON

2nd Grenadier Guards

E. WILSON

5th/6th Cameronians

G.S. WILSON

1/9th Royal Scots

H.E. WILSON

23rd Royal Fusiliers

H.McL. WILSON

2nd K.O.S.B.

J. WINTERBURN

22nd Manchester

G. WISE

9th K.R.R.C.

C. WOOD

21st Manchester

E. WOOD

3rd South African Infantry

H. WOOD

5th K.S.L.I.

T. WOOD

7th K.R.R.C.

S.J.N. WOODMAN

9th Devonshire

J. WOODRAY

12th Royal Fusiliers

B. WOOLFENDEN

19th Liverpool

H.G. WOOLGER

17th Middlesex

J. WOOLLEY

Royal Field Artillery

F.W. WOOTTEN

23rd Middlesex

F.G. WORMALD

19th Durham Light Infantry

A.L. WORRALL

1/18th London

A. WORTHINGTON

1/4th Loyal North Lancashire

P. WRAFTER

7th Leinster

E. WRIGHT

6th K.O.Y.L.I.

H. WRIGHT

1/9th Highland Light Infantry

J.F. WRIGHT

32nd Royal Fusiliers

W. WRIGHT

13th Essex

W.A. WRIGHT

Australian Field Artillery

W.C. WRIGHT

2nd Essex

W.H. WRIGHT

4th Grenadier Guards

H.W. WYATT

24th Royal Fusiliers

A. WYLIE

2nd K.O.S.B.

Y

H.F. YATES

1/5th Loyal North Lancashire

T. YATES

1st North Staffordshire

W. YATES

1/4th South Lancashire

J. YOUNG

Australian Field Artillery

N.L. YOUNG

2nd Royal Sussex

W.C. YOUNG

Royal Field Artillery

Z

S. ZIMMERMANN

5th O.B.L.I.

Delville Wood Cemetery C.W.G.C. web page